رفتن به بالا
  • شنبه - ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۱
  • کد خبر : ۱۳۲۲
  • مشاهده :  237 بازدید
  • چاپ خبر : ۱۰۰ دلـیـل حمـایـت از روحـانـی

۱۰۰ دلـیـل حمـایـت از روحـانـی

۱۰۰ دلـیـل حمـایـت از روحـانـی آیت قیصــربیگی فعال سیاسی در آستانه یک انتخاب مهم هستیم و کشور در حال آماده شدن برای یک انتخابات باشکوه است. کاندیداها و طرفداران‌شان هریک به شکلی در تکاپوی تشریح برنامه‌ها و جذب افکار عمومی‌هستند. و البته این شور و شعور خود یک نعمت بزرگ در یک نظام مردمسالار است […]

۱۰۰ دلـیـل حمـایـت از روحـانـی

آیت قیصــربیگی فعال سیاسی
در آستانه یک انتخاب مهم هستیم و کشور در حال آماده شدن برای یک انتخابات باشکوه است. کاندیداها و طرفداران‌شان هریک به شکلی در تکاپوی تشریح برنامه‌ها و جذب افکار عمومی‌هستند. و البته این شور و شعور خود یک نعمت بزرگ در یک نظام مردمسالار است که در آن مردم خود در تعیین سرنوشت خویش ایفای نقش می‌کنند. در این میان رای دهندگان هریک نقش تعیین‌کننده و مهم خود را با نوع انتخاب‌شان به نمایش می‌گذارند. نقشی که از به اشتراک گذاشتن رای، تفکر و عقیده افراد شکل می‌گیرد تا این قدرت را به فرد انتخاب شونده بدهد و با آن در جهت خواسته‌ها و مطالبات انتخاب کنندگان در حرکت باشد. بنابراین، فرایند انتخابات مهم ترین سازوکار دموکراسی و مردم سالاری در تعیین سرنوشت افراد در مجامع مختلف است تا سهم هر نفر از سیاست، تنها خلاصه در یک رای نباشد. در این پروسه تعیین کننده ملاک و معیارهای انتخاب در نزد مردم بسیار حائز اهمیت است چرا که با آن دست به تعیین سرنوشت خویش می‌زنند. با این مقدمه نگارنده بعنوان یک شهروند ایرانی در این مجال کوتاه تا انتخابات از ملاک و معیارهای خود برای اعتماد و انتخاب مجدد حسن روحانی بعنوان رئیس‌جمهور دوازدهم داد سخن می‌راند و یکصد بهانه برای رای دادن به وی را بر می‌شمرد.
با ما همراه باشید؛
۱- به روحانی رای می‌دهیم چون؛ در خصوص برنامه‌ها و وعده‌هایی که به مردم داده بود وفای به عهد نمود و در راستای آنها اقدام عملی انجام داد.
۲- چون قفل پرونده هسته ای را بعد از ۱۲سال در طی مدت کوتاه ۲ ساله تنها با گفتگو و با کلید تدبیر و امید و عقلانیت گشود.
۳- چون ضمن تثبیت فناوری صلح آمیز هسته‌ای و چرخش سانتریفیوژها همزمان چرخ اقتصاد کشور را نیز به حرکت درآورد.
۴- به روحانی رای می‌دهیم چون کشور را از ذیل ۷ منشور سازمان ملل خارج ساخت.
۵- چون دیپلماسی ایرانی را بعنوان مدل و الگویی ممتاز در روابط بین‌الملل به مجامع جهانی معرفی کرد.
۶- چون با تعامل سازنده و رویکردی اعتدالی در سیاست خارجی، تنش زدایی را در دستور کار خود قرار داد.
۷- به روحانی رای می‌دهیم چون با توافق هسته ای مبتکر فصلی نوین در روابط بین‌الملل شد.
۸- چون سایه شوم تحریم‌های ظالمانه را از سر ملت بزرگ ایران برداشت تا دیگر کسی به اسم دورزدن تحریم‌ها، منافع ملی و بیت المال را دور نزند.
۹- چون داروهای تحریمی‌را برای استفاده بیماران خاص آزاد کرد.
۱۰- چون در سیاست خارجی راه زورگویی غربی‌ها را بست تا جز با زبان تکریم جرات نکنند با ملت ایران حرف بزنند.
۱۱- چون برجام دشمنان این نظام یعنی آمریکا و اسرائیل را به جان هم انداخت تا
برای اولین بار در تاریخ قطعنامه ای در سازمان‌ملل متحد با اجماع کامل علیه رژیم صهیونیستی صادر گردد بدون اینکه آمریکا آن را وتو کند!
۱۲- چون با برجام دروازهای اقتصادی جهان به روی ایران و بلعکس گشود شد تا راه سرمایه‌گذاری و شکوفایی اقتصاد کشور باز شود.
۱۳- چون در مراودات اقتصادی سیاستی عقلانی داشت تا به جای هزینه‌های اضافی، از منافع ملی پاسداری کند. دیگر شاهد هدر رفت سرمایه ملی در ارتباط ضعیف با کشورهای دور دست آفریقایی و آمریکای جنوبی نبودیم و بجای آن وارد رقابت با اقتصاد جهانی شدیم.
۱۴- چون پرونده PMD را با آن همه داستان سرایی دروغین به زباله دان تاریخ فرستاد و تز ایران هراسی غربی‌ها را باشکست مواجه کرد.
۱۵- به روحانی رای می‌دهیم چون می‌خواهیم در دوره ترامپیسم ظریف همچنان رئیس دستگاه دیپلماسی کشور باشد.
۱۶- چون در راستای استیفای حقوق شهروندی ایرانیان در مجامع بین‌المللی گام برداشت و با منطقی درست ازمنافع ملی دفاع کرد.
۱۷- به روحانی رای می‌دهیم چون برجام آسان به دست نیامده است که آسان از دست برود.
۱۸- چون در جهان حامل پیام صلح و اعتدال و دوستی شد و در مقابل خشونت و افراطی‌گری ایستاد. روحانی مبتکر قطعنامه WAVE بود تا در عالم ائتلاف علیه خشونت و افراطی گری شکل گیرد.
۱۹- به روحانی رای می‌دهیم چون با مسلسل واژه‌های اعتدالی دیوار خودکامگی تحریم‌های ظالمانه را بر سر زورگویان عالم فرور ریخت.
۲۰- به روحانی رای می‌دهیم چون اقتصاد ایران را از ورشکستگی نجات داد.
۲۱- چون نرخ تورم در حوزه مواد غذایی که در سال‌های ۹۲-۹۱ به حدود بالای ۵۰درصد رسیده بود و قدرت خرید خانوارها را کاهش داده بود به زیر ۱۰درصد رساند و تک رقمی‌کرد.
۲۲- چون در‌ دولت‌های قبل در‌ مسیر چشم‌انداز ۲۰ ساله حرکت خوبی انجام نشده بود ولی امروز‌ برای اولین بار در‌ مسیر‌ این چشم انداز به نرخ تورم ۸ درصد و رشد اقتصادی ۸‌درصدی رسیده ایم.
۲۳- چون اگر روحانی نبود در صورت تداوم سیاست‌های دولت قبل، امروز همچون کشور
ونزوئلا که شرایطی شبیه ما در آن زمان را تجربه می‌کرد، شاهد تورم بالای ۴۰۰درصد می‌شدیم.
۲۴- چون در دولت تدبیر و امید شاخص فلاکت اقتصادی نصف شد. شاخص فلاکت از ۴۲.۶ درصد در اواخر دولت دهم به ۲۱.۴درصد در اوخر دولت یازدهم رسیده و تقریبا نصف شده است. ایران در رده بندی شاخص فلاکت اقتصادی در سال ۲۰۱۴ در رتبه پنجم و در سال ۲۰۱۵ رتبه نهم بود اما در سال ۲۰۱۶ حتی جزو ۱۷ کشور اول جهان هم نیست.
۲۵- چون رشد منفی اقتصادی کشور را نه‌تنها معکوس کرد بلکه آن را از منفی ۶.۷ به مثبت ۸ درصد افزایش داد.
۲۶- چون در طول دولت تدبیر و امید نرخ ارز بدون پشتوانه دلارهای نفتی تثبیت شد. در حالیکه نرخ ارز در دولت گذشته ۲۵۵ درصد افزایش یافته بود.
۲۷- چون کشور را از رکود تورمی‌شدید نجات داد و تمام نشانگرهای منفی را در حوزه اقتصادی مثبت و معکوس کرد.
۲۸- چون زمانی که روحانی دولت را به دست گرفت به خاطر انبوه مشکلات به ارث رسیده از دولت گذشته بجای ریل گذاری و اجرای برنامه‌های خود دست به آوار برداری از اقتصاد کشور زد و حال به تدبیرها و برنامه‌های راهگشای روحانی در ادامه راه سخت امیدواریم.
۲۹- به روحانی رای می‌دهیم چون دیگر نمی‌خواهیم شاهد کاهش ارزش پول ملی کشور باشیم، تجربه تلخی که در دولت گذشته باعث شد ارزش پول ملی کشور به یک سوم خود تنزل پیدا کند تا حتی ارزش پول برخی از کشورهای همسایه از ایران بیشتر شود!
۳۰- تا دیگر شاهد وضعیف آشفته بازار و نابسامانی اقتصادی نباشیم که هر لحظه قیمت‌ها تغییر کنند.
۳۱- تا دیگر شاهد تصمیمات بدون کارشناسی نباشیم و در عوض، برنامه و روحیه مشورت و کار گروهی جای تصمیمات خلق الساعه را بگیرد.
۳۲- به روحانی رای می‌دهیم چون در راستای توسعه و اشتغالزایی در ۷ منطقه آزاد تجاری ۹برابر دولت گذشته سرمایه‌گذاری شد. میزان سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد از ۳هزار و ۲۰۰میلیارد تومان دولت گذشته به ۲۷ هزار و ۳۰۰میلیارد تومان در دولت یازدهم افزایش یافت.
۳۳- چون ۹۵ درصد جمعیت کشور را تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار داد. در دولت روحانی به ۹۰۰۰ روستای کشور گاز رسانی شد.
۳۴- چون در دولت تدبیر و امید ۲۴۰۰۰ واحد تولیدی و صنعتی تعطیل‌ یا نیمه‌تعطیل در کشور راه اندازی شد. پس از ۱۳ سال کارخانه چای تنکابن شروع به کار کرد.
۳۵- در دولت یازدهم یارانه اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه سه برابر شد و در جهت هدفمند کردن واقعی یارانه‌ها اقدام شد.
۳۶- به روحانی رای می‌دهیم تا دیگر شاهد هدر رفت منابع ملی در میادین مشترک نفتی توسط کشورهای همسایه نباشیم. بطور مثال در دولت گذشته سهم برداشتی کشور عراق از میادین مشترک نفتی دوبرابر کشور ما چیزی در حدود ۲۸۰ هزار بشکه در روز بود. امروز با اقدامات قابل تحسین دولت سهم برداشتی ما از این میادین به ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.
۳۷- به روحانی رای می‌دهیم چون عزت ملی را در میادین مشترک گازی با کشورهای همسایه برگرداند. در پارس جنوبی برای اولین‌بار سهم برداشتی کشور ما با قطر در استحصال منابع گازی برابر شد. در یک زمانی در گذشته قطری‌ها ۱۰ برابر بیشتر از ما از این میادین مشترک برداشت می‌کردند.
۳۸- چون سهم تولید و فروش نفت ایران را به حالت سابق قبل از تحریم‌ها بازگرداند و آن را از یک میلیون بشکه در روز به بالای سه و نیم میلیون بشکه در روز رساند.
۳۹- به روحانی رای می‌دهیم چون در نگاهش اعتماد موج می‌زند زیرا صداقت را بهترین سیاست می‌داند تا بجای تاکید صرف بر آمار و ارقام، واقعیت‌ها را ملاک قرار دهد.
۴۰- چون برای اولین بار منشور حقوق شهروندی را تدوین کرد و مردم را ترغیب نمود تا هم از حق و حقوق خود اطلاع داشته باشند و هم بدون لکنت زبان آن را از مسئولان طلب کنند.
۴۱- به روحانی رای می‌دهیم چون مردم را خط قرمز خود قرار داد تا همچون همتای سابق خود، اعضای کابینه دیگر خط قرمز نباشند.
۴۲- چون به نهادینه کردن ادب و اخلاق در سیاست توجه کرد تا همچون دولت گذشته شاهد بگم بگم‌ها و سرک کشیدن در زندگی خصوصی افراد نباشیم.
۴۳- به روحانی رای می‌دهیم چون هیچگاه منافع ملی را فدای منافع حزبی و جناحی خود نکرد.
۴۴- چون با اجرای طرح تحول نظام سلامت انقلابی در حوزه بهداشت و درمان به پا کرد. برای نخستین‌بار در کشور سهم پرداختی بیماران به معنای واقعی کاهش یافت تا دیگر بیماران و اقشار ضعیف و کم در آمد جامعه جز درد بیماری دغدغه‌ای دیگر نداشته باشند.
۴۵- چون طرح تحول سلامت که ۲۰ سال پیش تصویب شده بود در دولت یازدهم عملی شد.
۴۶- چون در دولت روحانی تمام مردم ایران تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته اند. ۱۵میلیون ایرانی در این دولت بیمه شدند.
۴۷- چون در دولت روحانی هزینه‌های بیمارستانی روستاییان را از ۵۰ درصد به سه درصد و در شهرها به هشت درصد رساند.
۴۸- چون در دولت او به اندازه ۲۰ سال تخت بیمارستانی ساخته شد و سه هزار خانه و مرکز بهداشت دایر گردید.
۴۹- به روحانی رای می‌دهیم چون در راستای عمران و آبادانی کشور بودجه هزینه‌های عمرانی را علی رغم نصف شدن درآمدهای نفتی، دو برابر کرد. در این راستا دولت بودجه عمرانی کشور را از ۱۵ هزار میلیارد تومان در سال ۹۱ به ۲۸ هزار میلیارد تومان در سال ۹۴ افزایش داد.
۵۰- چون ادامه اصلاحات تدریجی در حوزه‌های اقتصادی دولت روحانی را به صلاح کشور می‌دانیم چراکه این برنامه‌ها اقتصاد ایران را از شرایط گذشته نجات داد.
۵۱- چون صنعت توریسم کشور را که در جهان به عنوان قدرت اقتصادی نرم از آن یاد می‌کنند، احیا نمود. در دولت یازدهم یک میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت گردشگری جذب شد تا ایران به توریستی ترین کشور منطقه تبدیل شود.
۵۲- چون در صنعت کشاورزی مناطق محروم به معنای واقعی تحول ایجاد کرد. دوباره ایران در تولید گندم نه تنها خودکفا شد بلکه به صادر کننده این محصول حیاتی تبدیل شد.
۵۳- چون صنعت فولاد را احیا کرد و ضمن کاهش واردات شاهد افزایش معنادار صادرات فولاد در کشور بودیم.
۵۴- چون در دولت روحانی توجه خاصی به محیط زیست شد و در راستای احیای دریاچه ارومیه، معضل ریزگردها، احیای تالاب‌ها اقدامات جدی و عملی صورت پذیرفت.
۵۵- به روحانی رای می‌دهم چون در راستای عدم وابستگی کشور به اقتصاد تک محصولی حرکت کرد تا برای اولین بار پس از ۸۰ سال تراز تجاری ایران مثبت شود و صادرات غیرنفتی از واردات پیشی بگیرد. در دولت یازدهم درآمد غیر نفتی نسبت به در آمد نفتی افزایش ۱۵۰درصدی داشت.
۵۶- چون منافع ملی را در راه واردات بی رویه و غیر ضروری هدر نداد! در دولت گذشته کار بجایی رسیده بود که حتی آب معدنی را هم از کشور چین وارد می‌کردند!
۵۷- چون باعث رشد و توسعه قابل تامل فضای مجازی و بطور کلی ارتباطات شد. در دولت تدبیر و امید بیش از ۲۵ هزار روستای کشور صاحب اینترنت شدند!
۵۸- به روحانی رای می‌دهیم چون با احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، شفاف‌سازی را در امورات مالی در دستور کار خود قرار داد.
۵۹- چون دولت وی یک دولت پاسخگو و انتقاد‌پذیر بود.
۶۰- چون روحانی حقوق‌های نامتعارف را انکار نکرد، عذرخواهی کرد، اصلاح نمود، به خزانه برگرداند و با عوامل آن برخورد قاطع کرد.
۶۱- به روحانی رای می‌دهیم چون با کلید تدبیر و عقلانیت قفل عذر و عذرخواهی را گشود و فرهنگ عذرخواهی را در بین مسئولان نهادینه کرد.
۶۲- چون رای به روحانی رای به منافع ملی است. یادمان نرود که روحانی برای دفاع از منافع ملی حتی منافع حزبی و جناحی حامیان اصلی خود را فدا کرد.
۶۳- چون روحانی در راستای اتحاد و وحدت جامعه، دولت خود را فراجناحی اعلام نمود تا ضمن استفاده از کل ظرفیت کشور، چینش کابینه و مدیران رده‌های مختلف فارغ از برچسب حزب و جناح، ترکیبی از تمامی‌اقشار مختلف مردم باشد.
۶۴- چون ناوگان فرسوده هوایی را بعد از ۳۷سال ترمیم کرد تا دیگر شاهد تلفات جانی هموطنان‌مان نباشیم.
۶۵- چون دولت روحانی یک دولت نظام مند بود؛ نظم و انضباط در امورات دولت یازدهم موج می‌زد. هر چیزی سرجای خود قرار گرفت. اعضای پیشنهادی کابینه را در زمان خود به مجلس معرفی کرد، بودجه را در زمان مقرر تحویل مجلس داد و…
۶۶- به روحانی رای می‌دهیم تا دیگر شاهد روی کار آمدن مدیران اتوبوسی نباشیم.
۶۷- چون دولت روحانی یک دولت قانونمدار بود. دولت روحانی حافظ قانون و به معنای واقعی مجری قانون اساسی بود تا هر قانونی سرجای خود و در زمان خود اجرا شود. روحانی از اجرای قوانین سرباز نزد.
۶۸- چون روحانی وفادار بود. وفادار به مردم، قانون اساسی، رهبری معظم، نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی‌بود.
۶۹- به روحانی رای می‌دهیم چون بجای حب قدرت، عشق به ملت و سرزمین و دین خود داشت تا امروز فضایی آکنده از وحدت، دوستی، محبت و امید در بین مردم کشورم در جریان باشد.
۷۰- چون در دولت روحانی ادب مرد به ز دولت او بود. هیچگاه برای رسیدن به هدف، وسیله را توجیه نکرد.
۷۱- چون منادی صلح و دوستی در جهان بود. در خارج ائتلاف علیه خشونت و افراطی‌گری شکل داد و در داخل نیز با تشکیل دولت فراجناحی بر مدار اتحاد و وحدت آحاد مختلف جامعه حرکت کرد.
۷۲- چون در راستای استیفای حقوق قومیت‌های مختلف حرکت کرد و با به‌کار بستن اصل ۱۵ قانون اساسی برای اولین بار در جهت تدریس ادبیات زبان‌های محلی و قومی‌در کنار زبان رسمی‌فارسی اقدام کرد.
۷۳- رای من روحانی است چون حرف و عمل او یکی بود، چون به مردم تنها وعده‌هایی را می‌داد که توان انجام آنها را داشته باشد.
۷۴- چون روحانی مرد عمل است نه شعار! عملکرد روحانی بیش از آن چیزی است که امروز رسانه ای شده است. زیرا وی اهل شانتاژهای تبلیغاتی نبود تا جایی که دولت روحانی را مظلوم ترین دولت بی رسانه می‌نامند.
۷۵- به روحانی رای می‌دهیم چون او که روزی با کلید آمد امروز تدبیرهایش شکوفه امید داده است.
۷۶- چون رای به روحانی رای به اعتدال است.
۷۷- چون رای به روحانی رای به نبود قطعنامه و تحریم است.
۷۸- چون روحانی حقوقدان است و با قوانین بین‌المللی آشناست و فرق بین قطعنامه و کاغذپاره را می‌داند. او قطعنامه‌ها را کاغذ پاره نخواند بلکه با اثبات حقانیت ایران قطعنامه‌ها را از اعتبار ساقط کرد و به معنای واقعی به کاغذ پاره تبدیل کرد.
۷۹- چون روحانی طریق درست دفاع کردن از منافع ملی را می‌داند.
۸۰- چون با تصمیمات خود نه تنها هزینه ای بر دوش مردم نگذاشت بلکه هزینه‌هایی چون تحریم‌ها را از دوش ملت برداشت.
۸۱- چون دولت روحانی با گرداندن ۱۱ خط کشتی رانی بزرگ دنیا به کشور موجب کاهش ۳۰ درصدی هزینه‌های تجارت خارجی ایران شد.
۸۲- به روحانی رای می‌دهیم چون در تمامی‌صحنه‌های قبل از انقلاب، دوران تثبیت انقلاب، جنگ تحمیلی، شورای عالی امنیت ملی و ریاست جمهوری همراه و همگام با امام و رهبری و مردم بوده و کشور را از پیچ‌های مختلف عبور داده است.
۸۳- چون دولت تدبیر و امید همواره بر مدار خرد و عقلانیت در حرکت بود. اول تصمیم گرفته می‌شد بعد کار انجام می‌گرفت نه اینکه اول کار انجام بگیرد بعد تازه بخواهند دلیل بیاورند!
۸۴- به روحانی رای می‌دهیم چون مهمترین سرمایه او اعتماد مردم است.
۸۵- چون دولت یازدهم در بحث مدیریت بحران موفق عمل کرد تا علیرغم بلایای طبیعی مختلف شاهد خسارت مالی و جانی کمتری نسبت به مدت مشابه باشیم.
۸۶- به روحانی رای می‌دهیم چون می‌خواهیم در جهت احیای اخلاق، سیاستی اعتدالی داشته باشیم تا دیگر شاهد تخریب و تهمت و افترا در فضای سیاسی و اجتماعی کشور نباشیم.
۸۷- به روحانی رای می‌دهیم چون در نیمه راه هستیم و می‌خواهیم این راه نیمه تمام را تمام کنیم.
۸۸- به روحانی رای می‌دهیم چون دیگر نمی‌خواهیم به عقب برگردیم.
۸۹- به روحانی رای می‌دهیم تا همچنان از بذر تدبیر و عقلانیت شکوفه‌های امید دشت کنیم.
۹۰- به روحانی رای می‌دهیم چون در دولت او شتاب رشد علمی‌به حدی بالا رفت که رتبه نخست جهان را در این شاخص بدست آوردیم. اکنون ایران با ۱۴ درصد شتاب رشد علمی‌در صدر کشورهای جهان قرار گرفته است.
۹۱- چون در دولت روحانی نه تنها به خودکفایی در تولید گندم رسیدیم بلکه آن را صادر نیز کردیم.
۹۲- چون به تولید علم توجه زیادی شد بطوریکه در دولت یازدهم ایران رتبه نخست تولید مقاله را در جهان کسب نمود.
۹۳- چون در دولت تدبیر و امید برای اولین بار بعد از ۳۶ سال کشور در تولید بنزین به خودکفایی رسید. امروز نه تنها وارد کننده بنزین نیستیم بلکه آن را صادر نیز می‌کنیم.
۹۴- چون در دولت یازدهم کشور در تولید گازوئیل به خودکفایی رسید. در سال ۹۲ روزانه ۶ میلیون لیتر گازوئیل وارد کشور می‌شد اما در سال۹۵ حدود ۱۳ میلیون لیتر گازوئیل در روز صادر گردید.
۹۵- به روحانی رای می‌دهیم چون ادامه دولت تدبیر و امید را در امتداد شفافیت امور و انضباط مالی می‌دانیم.
۹۶- چون در دولت تدبیر و امید دستمزد و حقوق کارگران به روش معقول افزایش منطقی داشت.
۹۷- به روحانی رای می‌دهیم چون سهم مدیریتی زنان را لحاظ کرد. در دولت یازدهم سهم مدیریتی زنان ۱۸۹درصد رشد داشته است.
۹۸- به روحانی رای می‌دهیم چون اگرچه نگفت دنبال مدیریت جهانی هستم اما اعتدال او افراط و تفریط را در جهان منزوی کرد و به چالش کشید.
۹۹- به روحانی رای می‌دهیم چون کارنامه وی را موفق می‌دانیم.
۱۰۰- به روحانی رای می‌دهیم چون اعتدال را نشانه قدرت می‌داند.
آفتاب یزد

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه