رفتن به بالا
  • شنبه - ۳ تیر ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۱
  • کد خبر : ۱۳۹۶
  • مشاهده :  158 بازدید
  • چاپ خبر : ♻️ پروژه فاز ۴ فرهنگیان دلفان در آستانه تعطیلی
مسئولین این پروژه پاسخ می دهند...

♻️ پروژه فاز ۴ فرهنگیان دلفان در آستانه تعطیلی

♻️ پروژه فاز ۴ فرهنگیان دلفان در آستانه تعطیلی / مسئولین این پروژه پاسخ می دهند… دلفان خبر گروه خبری و رسانه ای : جمعی از فرهنگیان شهرستان دلفان طی پیامها ، تماسها و کامنتهایی به رسانه های محلی شهرستان با نگرانی و دلهره نوشتند : متاسفانه پروژه مسکونی فاز ۴ فرهنگیان در حال تعطیل […]

♻️ پروژه فاز ۴ فرهنگیان دلفان در آستانه تعطیلی / مسئولین این پروژه پاسخ می دهند…

دلفان خبر گروه خبری و رسانه ای :
جمعی از فرهنگیان شهرستان دلفان طی پیامها ، تماسها و کامنتهایی به رسانه های محلی شهرستان با نگرانی و دلهره نوشتند : متاسفانه پروژه مسکونی فاز ۴ فرهنگیان در حال تعطیل شدن است و احتمالأ به موضوع لاینحل فاز ۳ تبدیل شود.

این پیام ها برای شهردار و هیئت مدیره تعاونی فرهنگیان ارسال و انعکاس داده شد.

نهایتأ هیات مدیره تعاونی و مهندس پاشازاده مدیر پروژه برای پاسخ دادن به این موضوع از تعدادی از خبرنگاران رسانه های رسمی شهرستان از جمله نسیم دلفان ، دلفون سلام ، سایت دلفان خبر و سایر خبرنگاران دعوت کردند تا با بازدید از وضعیت پروژه توضیحات آنان را شنیده و به اطلاع مردم عزیز برسانند.

در این بازدید که با حضور ستاری شهردار نورآباد انجام شد ، آنچه که ما خبرنگاران ملاحظه کردیم همان چیزی بود که در پیام های شهروندان ذکر شده بود. از حدود ۶۰ دستگاه ماشین آلات سنگین که در این پروژه مشغول به کار بودند فقط تعداد انگشت شماری باقی مانده بود و پروژه به شدت با کُندی پیش می رفت.

دکتر ستاری شهردار نورآباد در پاسخ به سولات متعدد خبرنگاران گفت : با توجه به وضعیت فاز ۳ و گرفتاری هایی که برای خیلی از فرهنگیان عزیز پیش آمد ما همکاری بی سابقه ای در بحث فاز ۴ انجام دادیم اما متاسفانه پرداختی تعاونی که در واقع پرداختی اعضاء می باشد با قراداد همخوانی ندارد و چک های تعاونی برگشت خورده که اگر به این صورت ادامه پیدا کند ما ناچار خواهیم شد قرارداد را فسخ کنیم و در واقع رسمأ این پروژه تعطیل خواهد شد.

وی ابراز داشت در صورت پرداخت بدهی اعضاء ضمن اینکه کار در مدت تعیین شده پیشرفت خواهد داشت ما نیز بلافاصله بعد از خاک برداری و اقدامات مورد نیاز پروانه ساخت را صادر خواهیم کرد.

🔹 و اما توضیحات مهندس پاشا زاده مسئول پروژه:

پس از پیگیرهای فراوان مسئولین محترم شهرستان وهیات مدیره تعاونی ؛ شخص استاندار با شرط اینکه عملیات آماده سازی به عهده تعاونی مسکن است با تغییر کاربری از کشاورزی به مسکونی موافقت کردند که سپس بعد از الحاق بر اساس ماده قانونی ۱۰۱ شهرداری ها ، تعاونی قراردادی جهت پرداخت قدرسهم با شهرداری دلفان منعقد نمود که پس از تلاش و رایزنی فراوان قرار شد عملیات مطالعات و خاک برداری به عهده تعاونی باشد و شهرداری جمع آوری آبهای سطحی و جدول گذاری شن ریزی و آسفالت کلیه معابر را انجام دهد.

بلافاصله تعاونی با ما به عنوان شرکت پیمانکار که قبلا به تایید اکثریت اعضا رسیده بود بعد از انجام مراحل تشریفات قانونی قرارداد بسته و شرکت پیمانکار شروع به کار اجرایی برابر با ضوابط موجود نمود.

در مراحل اولیه با حداکثر توان ماشین آلات و نیروی انسانی را تامین کرده و مشغول کار شدیم که متاسفانه بدلیل عدم پرداخت وجه مورد نیاز و تعهدات تعاونی مسکن به ما چند وقت است که بصورت فرسایشی از تعداد ماشین آلات کاسته و کار را به حالت نیمه تعطیل در اورده ایم .

مهندس پاشازاده در جواب به این سوال خبرنگار که تعاونی مسکن فرهنگیان برای عدم پرداخت و اجرای تعهدات که عمدتا پرداخت مطالبات مالی است چه توضیحی داده است؟ گفت: پاسخ تعاونی این است که تعدادی از اعضاء تعاونی نسبت به پرداخت حق السهم خود اقدام نکرده اند و همین امر باعث شده است که ما توان پرداخت مطالبات شهرداری و پیمانکار را نداریم .

حسن محمودی از اعضاء و سخنگوی تعاونی فرهنگیان در پاسخ به سوالات خبرنگاران هم این توضیحات را دادند:

شرکت تعاونی علاوه بر کل مبلغ پول بابت مطالعات فاز صفر و یک و دو و همچنین پرداخت وجه به مالکین ، تعاونی جهت پرداخت وجه طلب شهرداری و شرکت پیمانکار در اسفندماه درخواست واریزی به مبلغ ۳ میلیون نموده که تعدادی از اعضا پرداخت کرده و مابقی هنوز به تعاونی بدهکارند ، از این مقدار مبلغ یک میلیارد و ششصد و شصت میلیون تومان در اسفند ماه تقدیم شهرداری شده است که اقساط بعدی در ماهای فروردین و اردیبهشت و خرداد تعهد شد که پرداخت شود اما باز هم به علت عدم پرداخت وجه از سوی اعضا چک های مورد نظر پرداخت نگردید لذا شهرداری اقدام به فرم و برگشت چک ها نمود.

اخیرأ با توجه به آخرین جلسه در هفته جاری در مکان فرمانداری با حضور فرماندر محترم وشهردار محترم ، شهرداری به تعاونی ، تا حداکثر ۱۵تیر ماه جهت پرداخت و تسویه بدهی ها فرصت داده است که نسبت به پرداخت بدهی ها اقدام نماید در غیر اینصورت شهردار ملتزم شده است که قرارداد با تعاونی را لغو و جلوی اجرای خاک برداری را گرفته و کار را تعطیل کند.

این در حالیست که بدلیل عدم نقدینگی شرکت پیمانکار هم درصدد تعطیلی پروژه و پیگیری قضایی جهت دریافت وجه و طلب و خسارات وارده خواهد بود.

با توجه به اینکه تعاونی با شهرداری و پیمانکار قرارداد داشته و تعهداتی دارد ، بدون تردید در هر زمان ممکن تمامی اعضا موظف خواهند بود که مجموع قرارداد شهرداری که چیزی معادل ۸ میلیارد تومان بوده و عملیات خاک برداری با شرکت پیمانکار هم که ۶ میلیارد تومان است را پرداخت نمایند البته با توجه به تعطیلی کارگاه و پرداخت جریمه ها و… مبالغ فوق بیش از اینها خواهد بود.

این در حالیست که میزان پرداختی تعاونی برای خاک برداری و تسطیح و…کمتر از زمینهای بهارستان و دادگستری و دره مشتری به شهرداری و پیمانکار بوده و ما از این بابت باید از همکاری شهرداری محترم و همچنین پیمانکار پروژه تقدیر و تشکر نماییم.

محمودی در ادامه گفت : تمامی اسناد و مدارک و قراردادها بصورت شفاف و کاملا واضح در آرشیو وجود دارد و در صورت نیاز در نشست با اعضاء یا خبرنگاران حضوری تقدیم می گردد.

شایان ذکر است توضیحات تکمیلی مسئولین این پروژه و همچنین شهردار نورآباد با اسناد و تصاویر به زودی منتشر خواهد شد.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه