رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۹
  • کد خبر : ۱۴۹۷
  • مشاهده :  47 بازدید
  • چاپ خبر : نیمی از مردم به بیماری های غیرواگیر مبتلا هستند

نیمی از مردم به بیماری های غیرواگیر مبتلا هستند

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت: نیمی از مردم ایران به دلیل کم تحرکی از بیماری های غیرواگیر به ویژه دیابت و چربی خون رنج می برند. به گزارش ایرنا، محمد فراهانی روز شنبه در آیین افتتاحیه سیزدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شهرکرد اظهار […]

معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی گفت: نیمی از مردم ایران به دلیل کم تحرکی از بیماری های غیرواگیر به ویژه دیابت و چربی خون رنج می برند.

به گزارش ایرنا، محمد فراهانی روز شنبه در آیین افتتاحیه سیزدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شهرکرد اظهار کرد: نبود تحرک یکی از مشکلات کنونی جامعه است، به گونه ای که کم تحرکی در۷۰ درصد جامعه مشهود است.
وی ادامه داد: ۸ درصد افراد بالای ۳۰ سال در کشور به دیابت مبتلا هستند که این رقم بالایی است.
وی همچنین برگزاری المپیادهای ورزشی را اقدامی ارزنده در راستای ایجاد تحرک بین دانشجویان دانست.
فراهانی در ادامه از هماهنگی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و مسئولان استانی برای برگزاری این المپیاد قدردانی کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری نیز در این آیین اظهار کرد: ورزش به عنوان بهترین راهکار برای درمان بیماریهای مرتبط با افسردگی در دنیا مطرح است.
ارسلان خالدی فر افزود: برای مقابله و کاهش ابتلا به بیماریهای غیرواگیر نظیر فشارخون، دیابت، افزایش وزن و چاقی ناگزیر به ایجاد فرهنگ ورزش در بین مردم هستیم.
به گزارش ایرنا، در این المپیاد یک هزار و ۸۱۲ ورزشکار دختر در قالب ۵۵ تیم در ۱۰ رشته ورزشی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت، از این تعداد یک هزار و ۲۴۹ نفر ورزشکار و حدود ۲۴۲ نفر مربی هستند.
این مسابقات در رشته تنیس روی میز، بدمینتون، تیراندازی، والیبال، بسکتبال، فوتسال، شطرنج، شنا، دوومیدانی و کاراته تا ۱۷ شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه