رفتن به بالا
  • جمعه - ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۰۲:۲۹
  • کد خبر : ۱۸۷۰
  • مشاهده :  59 بازدید
  • چاپ خبر : اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواستار حمایت جدی از مسلمانان میانمار شد

اتحادیه جهانی علمای مسلمان خواستار حمایت جدی از مسلمانان میانمار شد

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه با اشاره به کشتار مسلمانان آراکان توسط ارتش و بودایی های افراطی میانمار، حمایت از مسلمانان آراکان واجب اعلام شده و آمده است: رهبران کشورهای جهان اسلام باید عاملان خشونت و کشتار در میانمار را تحریم اقتصادی و سیاسی کنند. همچنین در این […]

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی، در این بیانیه با اشاره به کشتار مسلمانان آراکان توسط ارتش و بودایی های افراطی میانمار، حمایت از مسلمانان آراکان واجب اعلام شده و آمده است: رهبران کشورهای جهان اسلام باید عاملان خشونت و کشتار در میانمار را تحریم اقتصادی و سیاسی کنند.
همچنین در این بیانیه از رسانه‌ها و علمای دینی نیز خواسته شده است که به مسئولیت خود در این زمینه عمل کنند.
علی قره‌‌داغی دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان نیز با صدور بیانیه ای جامعه جهانی را به نجات مسلمانان آراکان فراخواند و تاکید کرد: موضوع خطبه‌های فردا در نماز جمعه باید مسلمانان غیرنظامی مظلوم و بدون دفاع آراکان باشد.
وی مسلمانان را به برپایی تظاهرات علیه ظلم و خشونت در میانمار فراخواند و قتل عام و مهاجرت اجباری مسلمانان آراکان را مایه شرم جهان دانست و خواستار نجات مسلمانان از دست ظالمان شد.
به گزارش ایرنا، روهینگیایی ها اقلیتی مسلمان در کشور عمدتا بودایی میانمار هستند که کشور میانمار آنها را بنگلادشی و دولت بنگلادش آنها را میانماری می دانند.
کشتار مسلمانان روهینگیایی در میانمار در روزهای اخیر شدت گرفته و این دومین بار در سالجاری میلادی است که خشونت ها علیه مسلمانان، موج عظیمی از آوارگان را به وجود می آورد.
براساس گزارش کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در روزهای اخیر، دهها هزار نفر از مسلمانان اقلیت روهینگیایی برای فرار از خشونت ها، با قایق و پای پیاده از مرز میانمار عبور کرده و وارد بنگلادش شده اند.
دولت میانمار اعلام کرده که بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ خانه در شمال غرب این کشور و در استان راخین در یک هفته تنش در این استان، در آتش سوخته است.
وضعیت جمعیت حدود یک میلیون و یکصد هزار نفری مسلمانان روهینگیایی و نحوه برخورد با آنها، بزرگ ترین چالش ‘آنگ سان سوچی’ رهبر ملی میانمار است که برخی ها از او به دلیل سکوت در برابر نارضایتی‌ های این جامعه اقلیت انتقاد می‌کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه