رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۳
  • کد خبر : ۸۱۵
  • مشاهده :  102 بازدید
  • چاپ خبر : اسفندماه؛ بهاری‌تر از بهار
نوروز در راه است//

اسفندماه؛ بهاری‌تر از بهار

دلفان خبر گروه وبگردی و رسانه : ✍️ ناهید سعادتی حال و هوای اسفند‌های هر سال، هزاران بار زیباتر و بهاری‌تر از بهار است. بوی نوروز، تمام محله را برمی‌دارد وقتی‌که از در و دیوار خانه‌های کوچه و محله؛ فرش و زیلو و ملحفه آویزان می‌شود؛ این یعنی خانه‌تکانی و نوید آمدن بهاری دیگر. سبزه‌هایی […]

دلفان خبر گروه وبگردی و رسانه :

✍️ ناهید سعادتی

حال و هوای اسفند‌های هر سال، هزاران بار زیباتر و بهاری‌تر از بهار است.
بوی نوروز، تمام محله را برمی‌دارد وقتی‌که از در و دیوار خانه‌های کوچه و محله؛ فرش و زیلو و ملحفه آویزان می‌شود؛ این یعنی خانه‌تکانی و نوید آمدن بهاری دیگر.
سبزه‌هایی که مادر تدارک می‌بیند و سنبل‌های سبز و بنفشه‌های داخل گلدان، همه و همه خبر از آمدن بهار می‌دهند.
بوی مست‌کننده غبار نمناک و سنگ‌فرش‌های خیس حیاط، بشارت از گام‌های سبز نوروز دارد؛ نوروزی که با آمدنش همه کژی‌ها و زشتی‌ها را می‌شوراند و بهاری است اندر بهاران.
تابش پرتوهای بی‌جان آفتاب از پشت پنجره‌های حیاط پشتی خانه، گرمایی عجیب به تن سرمازده‌مان می‌بخشد.
خرید لباس نو برای بچه‌ها که برق ذوق را در چهره‌شان هویدا می‌کند و با پوشیدن آن لباس‌ها انگار یک‌سال بزرگ‌تر می‌شوند. خرید آجیل و شیرینی و گاهی هم پختن کلوچه‌های مادرانه، کلی حس و حال بهار را با خود به همراه می‌آورد.
ماهی‌های قرمز توی تُنگ‌های بلورین پیاده‌رو، رفت‌وآمد تمام نشدنی آدم‌ها و بساطی‌های کنار خیابان که بانگ حراج‌شان تا چند خیابان آنطرف‌تر هم می‌رود، حس زندگی را در آدم زنده می‌کند.
آتش‌بازی چهارشنبه‌سوری‌های به یاد ماندنی، آن هم با کاغذ باطله‌های خاک گرفته ته صندوقچه و به در کردن سیاهی و گرفتن سرخی آتش؛ یعنی بهار در این نزدیکی‌هاست و استقبال ما را به تماشا نشسته است.
پنجشنبه‌های آخر سال و تجدید دیدار با عزیزانی که دیگر در بین ‌ما نیستند و حسابی جایشان پای سفره هفت‌سین و یامقلب‌القلوب خواندن‌ها خالی است.
خداوندا!
در این روزهای پایانی سال، جز خیر و برکت و نیکی چیزی نصیب‌مان نکن و سال جدید را برایمان سالی پر از موفقیت و بهروزی قرار بده…
آمین.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه