دسته‌بندی نشده
کد خبر : 1185
چهارشنبه - 8 سپتامبر 2021 - 16:09

نشست آسیب شناسی اساتید دانشگاه‌های دلفان با محوریت خشونت خیابانیامام جمعه نورآباد در این نشست گفت: برنامه‌ های عملیاتی دستگاه‌ ها، شامل طرح های ابتکاری در راستای تحکیم بنیان خانواده، عفاف و حجاب، پیشگیری از معضلات و آسیب های اجتماعی و ایجاد نشاط توسط صاحب نظران در این نشست تخصصی دریافت شد و برای بررسی و فرآیند اجرا در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان مطرح می شود.

حجت الاسلام یوسف خانی افزود: اقدامات پیشگیرانه ویژه در قالب طرح های پیشنهادی مصوب از سوی هیات اندیشه ورز شهرستان، می تواند در کنترل و کاهش معضلات اجتماعی راهگشا و موجب نشاط اجتماعی شود.

یارانه پنهان هر ایرانی ماهانه ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است

 معاون وزیر اقتصاد با اشاره به نابرابری در توزیع یارانه پنهان بین مردم گفت: مجموع ماهانه یارانه پنهان برای هر فرد یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

 

هادی قوامی معاون وزیر اقتصاد در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه یارانه پنهان مابه التفاوت قیمت گذاری با قیمت واقعی در اقتصاد کشور است، گفت: کسری بودجه دولت‌ها که به تورم می‌انجامد فشار مضاعفی به دهک‌های پایین جامعه است و کسانی که بیشتر از یارانه‌های بهره مند می‌شوند دهک‌های بالای جامعه هستند. رقم یارانه پنهان در اقتصاد ایران حدود ۵۰ میلیارد دلار معادل ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان است؛ که سهم هر ایرانی از این یارانه روزانه ۴۵ هزار تومان است. یعنی یک روز یارانه پنهان هر فرد معادل یک ماه یارانه نقدی است. مجموع ماهانه یارانه پنهان برای هر فرد یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

 

قوامی با اشاره به توزیع یارانه بنزین در سال ۹۹ گفت: در بخش یارانه پنهان مستقیم به دهک دهم جامعه حدود ۲۸ هزار میلیارد تومان از یارانه بنزین استفاده کرده اند و کسانیکه در دهک اول قرار دارند ۱ هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بهره برده اند.

 

وی گفت: یارانه پنهان کشور حدود ۶۰ درصد از تولید ناخالص داخلی سرانه اقتصاد ایران است.

 

رحیم زارع عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی هم گفت: هدفمندی یارانه‌ها به توزیع عدالت در جامعه کمکی نکرده است. یارانه‌های پنهان و آشکار بیش از بودجه عمومی کشور و معادل ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان در کشور است.

 

وی افزود: یارانه انرژی که به دهک‌های درآمدی دهم داده می‌شود ۲۳ برابر یارانه انرژی است که به دهک درآمدی اول داده می‌شود.

 

زارع با بیان اینکه از آغاز اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، نزدیک ۱۱ سال می‌گذرد، گفت: بیش از ۷۱ میلیون نفر در کشور یارانه می‌گیرند تقریبا همه گروه‌های درآمدی از پرداخت یارانه نقدی (یارانه آشکار) برخوردار می‌شوند و این مغایر با ارتقای عدالت اجتماعی است و شناسایی نشدن دقیق دهک‌های پایین یکی از مشکلات برخورداری از یارانه‌های نقدی است.

 

او با بیان اینکه روزی سه هزار میلیارد تومان افزایش نقدینگی و تورمی است، گفت: یکی از دلایل این تورم اجرای نادرست قانون هدفمندی یارانه‌ها است.

 

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: بیش از ده میلیون نفر از سه دهک پردرآمد جامعه نباید یارانه نقدی بگیرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

رئیسی راه مذاکره را نبست

جلیل رحیمی جهان آبادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: رئیسی راه مذاکره را نبست و اگر گفت‌وگوها ثمربخش باشد ایران آماده است که آن را ادامه دهد.

 

رحیمی جهان آبادی، با اشاره به سخنرانی مجازی رئیس جمهور در سازمان ملل، گفت: این سخنرانی چند ویژگی داشت، اولا به صورت شفاف و به صراحت مطالبه و نظر ایران در خصوص برخی مباحث بیان شد، درباره رفتارها و سیاست های آمریکا و آنچه ایران از کشورهای غربی مطالبه دارد به صورت شفاف مطرح شد.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه رئیس جمهور از موضع قدرت سخنرانی کرد، اظهار داشت: رئیس جمهور نه تنها توضیحی درباره آنچه آمریکایی ها ابهام هسته ای یا نقض سیاست ایران مطرح می کنند، نداد و از موضع پاسخگویی در نیامد بلکه بسیاری از سیاست‌های آمریکا را زیر سوال برد، از جمله شکست آمریکا در افغانستان، مسئله تحریم ها و نقض آشکار حقوق بشر، مطالبه جهانی برای اینکه آمریکا به عنوان ناقض حقوق بشر تحت تعقیب قرار بگیرد و در بحث تحریم دارویی به عنوان جنایت علیه بشریت شناخته شود، بیان شد.

 

وی تاکید کرد: در کنار این مباحث رئیسی راه مذاکره و گفت و گو را نبست و تاکید کرد اگر گفت‌وگو و مذاکرات نتیجه ثمربخش داشته باشد ایران آماده است که گفت و گوها را ادامه دهد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارداشت: رئیس جمهور سخنرانی شفاف، صادقانه و قاطعی داشت و امیدواریم آثار آن را در تعاملاتی که غرب با ایران دارد به سمت و سویی ببرد تا آنها درک واقع بینانه تری از ایران داشته باشد و برپایه واقعیت های سیاست خارجی ایران تصمیم مشخصی بگیرند.

بورس رخت قرمز پوشید

 در جریان معاملات امروز، شاخص کل بورس با اُفت ۴ هزار و ۸۳۴ واحد، روی پله یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی قرار گرفت.

 

شاخص کل بورس تهران، امروز سی و یکم شهریور ماه در ابتدای معاملات با رشد ۹۷۶ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۳۹۲ هزار واحدی قرار گرفت. در دقیقه‌های پایانی فعالیت بازار سرمایه، شاخص کل بورس با اُفت ۴ هزار و ۸۳۴ واحد، روی پله یک میلیون و ۳۸۶ هزار واحدی قرار گرفت.

 

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم ۵ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان رسید. «شپنا»، «شتران» و «پارس» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «فسبزروار»، «کالا» و «برکت» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص هم وزن نیز با اُفت ۶ هزار و ۲۳ واحد، روی پله ۴۱۵ هزار و ۴۹۵ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد ۶ میلیارد و ۴۶۰ میلیون سهم به ارزش ۵ هزار و ۳۸۸ میلیارد تومان رسید.

 

شاخص فرابورس هم با اُفت ۱۵۷ واحد روی پله ۲۰ هزار و ۵۶۴ واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران نیز به تعداد ۳ میلیارد و ۳۳۰ میلیون سهم به ارزش ۲ هزار و ۲۴۹ میلیارد تومان رسید.

 

نماد‌های شپنا، شتران و وصندوق به ترتیب با ۶۸۰.۸۷، ۶۳۴.۵۸ و ۴۹۹.۹۵، ۴۲۳.۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند. پارس، شستا و فخوز، با ۵۱۹.۶۱، ۳۸۸.۷۱ و ۳۸۵.۷۳ واحد، بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

 

نماد‌های آریا، سمگا و ومهان به ترتیب با ۱۳.۱۳، ۱۰.۸۳، ۵.۵۵، واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند. بپاس، فجهان و هرمز به ترتیب با ۳۷.۲۱، ۲۴.۷۱، ۲۱.۰۸ واحد، بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

 

امروز گروه فلزات اساسی بیشترین ارزش معامله را با مبلغ یک هزار و ۲۲۸ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. گروه خودرویی و فرآورده های نفتی در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

 

سهام شرکت‌های غشصفا، لسرما و اتکام بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های بکاب ، سنیر و آبادا بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

 

نماد‌های اتکای، سمگا و حآفرین بیشترین افزایش قیمت و نماد‌های ثغرب، توریل و زگلدشت بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

 

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های کمند، پارند و فردا بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های کالا، آب و ددامح در بورس تهران داشتند.

 

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اتکای، شکام و اراد۵۰ و بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های اعتماد، فرابورس و بپاس در فرا بورس تهران داشتند.

 

نماد‌های فسبزوار، کالا و پالایش بیشترین ارزش معامله و نماد‌های خساپا، خودرو و کمند بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

 

همچنین نماد‌های اراد ۶۱۴، اراد ۸۳۴ و اراد ۳۱۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های فجهان، دی و کرمان بیشترین حجم معامله را در فرابورس تهران تجربه کردند.

«امیر رحیمی» سرپرست شهرداری کرمانشاه شد

 اعضای شورای شهر کرمانشاه پس از گذشت حدوداً ۵۰ روز از آغاز به‌کار شورای ششم، امیر رحیمی را به عنوان سرپرست شهرداری معرفی کردند.

 

ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از چهاردهم مرداد ماه ۱۴۰۰ آغاز به‌کار کرد ولی شورای شهر کرمانشاه از آن تاریخ تاکنون چندین جلسه بدون نتیجه برای انتخاب هیئت رئیسه و سرپرست شهرداری کرمانشاه برگزار کرده است.

 

در آخرین جلسه شورای شهر که با حضور استاندار، دادستان و فرماندار کرمانشاه در محل استانداری کرمانشاه برگزار شد نتیجه‌ای برای انتخاب هیئت رئیسه حاصل نشد ولی اعضای شورای شهر در نهایت امیر رحیمی را به‌عنوان سرپرست شهرداری کرمانشاه معرفی کردند.

 

این جلسه با حضور ۹ نفر از ۱۱ نفر عضو شورای شهر کرمانشاه برگزار شد و همچنان تکلیف دو عضو علی‌البدل شورای شهر کرمانشاه مشخص نیست و با وجود نامه‌نگاری‌های متعدد میان وزارت کشور و فرمانداری کرمانشاه دعوتی از این دو نفر برای حضور در شورای شهر انجام نشده است.

 

براساس متن روابط عمومی استانداری کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در این نشست با تشریح و تبیین ضرورت تعیین تکلیف مدیریت شهری بر لزوم توافق و مصالحه برای حل مشکلات تا تعیین تکلیف مسائل پیش آمده پیرامون وضعیت دو نفر از منتخبان تاکید و بیان کرد: مردم برای عمران، آبادانی و توسعه شهری به اعضای شورا رای داده‌اند و الان هم انتظار داریم به احترام رای مردم منافع عمومی را در اولویت قرار داده و با انسجام و وحدت موضوع مدیریت شهری را تعیین تکلیف کنند.

 

هوشنگ بازوند افزود: بی‌شک منافع عمومی برای همه مسئولان و به ویژه اعضای شورای شهر ششم کرمانشاه اولویت دارد و مردم به امید تحولی جدید، تحقق برنامه‌های توسعه شهری را پیگیری می‌کنند و به همین دلیل تجمیع همه امکانات و ظرفیت‌ها برای بهبود کیفیت زندگی و پیشبرد اهداف در تمامی ابعاد شهری لازم و ضروری است.

 

در این نشست اعضای شورای شهر کرمانشاه، سرپرست شهرداری را با ٩ رأی موافق انتخاب کردند که پس از انجام اقدامات لازم و صدور ابلاغ توسط فرمانداری کرمانشاه و روابط عمومی شورای شهر کرمانشاه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در ۲۴ ساعت گذشته

۲۸۶ فوتی جدید در دفتر کرونا ثبت شد

 

 مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت آمار مبتلایان، جانباختگان و بهبودیافتگان کرونا در شبانه‌روز گذشته را به شرح زیر اعلام کرد:

 

از دیروز تا امروز ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۷ هزار و ۴۳۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۱۶۴ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۴۷۷ هزار و ۲۲۹ نفر رسید.

 

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۸۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۱۸ هزار و ۱۹۱ نفر رسید.

 

پس از ۵۳ روز، مرگ و میر روزانه بیماران کووید۱۹ به کمتر از ۳۰۰ نفر رسید. آخرین بار روز ۹ مردادماه سال جاری، تعداد مرگ و میر روزانه بیماران ۲۸۶ نفر بود.

 

خوشبختانه تاکنون ۴ میلیون ۸۴۶ هزار و ۷۷۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

 

۶ هزار و ۶۳۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

 

تاکنون ۳۱ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۲۶۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

 

در حال حاضر ۵۷ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۳۸ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۳۶ شهر در وضعیت زرد و ۱۷ شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

 

تاکنون ۳۲ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۵۴۳ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۱۴ میلیون و ۶۴۸ هزار و ۸۹۱ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۴۶ میلیون و ۸۹۹ هزار و ۴۳۴ دوز رسید.

 

در شبان‌روز گذشته یک میلیون و ۱۲۴ هزار و ۹۸ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

 

افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن حتما در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کنند.

۳۶ هزار واحد مسکن روستایی در لرستان بازسازی شد

“مسعود رضایی” افزود: در مجموع طی هشت سال گذشته علاوه بر بهسازی و بازسازی ۴۸ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی، ۲ هزار واحد مسکن محرومان در سال ۹۸ احداث و تحویل داده شد.

وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده، برخورداری لرستان از واحدهای مقاوم سازی شده از ۵۶ درصد در سال ۹۲ اکنون به ۷۶ درصد رسیده و نسبت به میانگین کشوری ۲۸ درصد جلوتر است.

وی همچنین تصریح کرد: لرستان در بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز به عنوان استان معین حضور داشت و چهار هزار واحد احداثی و ۱۵ هزار واحد تعمیری را تحویل داد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان در خصوص وضعیت عمران روستایی نیز گفت: طی هشت سال گذشته اجرای طرح هادی ۶۸۰ روستا در قالب یکهزار و ۴۶۰ پروژه صورت گرفت و میزان برخورداری روستاهای لرستان از اجرای طرح هادی از ۳۲ درصد در سال ۹۶ اکنون به ۵۵ درصد افزایش یافته است.

رضایی در مورد تهیه طرح هادی روستایی نیز تصریح کرد: طرح هادی ۴۳۰ روستای بالای ۲۰ خانوار طی هشت سال گذشته تهیه و بازنگری طرح ۳۸۰ روستا نیز انجام شده است.

بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، یکهزار و ۹۸۰ روستا در لرستان وجود دارد که از این تعداد یکهزار و ۵۹ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند که طرح هادی تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تهیه شده است.

۱۶ اثر از لرستان به مرحله ارزیابی جشنواره بین المللی قصه‌گویی راه یافت

محمد جواد محمدی به رسانه ها اعلام کرد: نازنین قدم پور عضو روشن دل کانون لرستان اسماعیل اله دادی، ستایش احمدپور، صباح سیاسی، آزاده کوگانی، نیلا سینا، آرتین سینا، زهره سلامت، سیما رحیم پور، آتوسا معصوم زاده (۲قصه)، زینب ملکشاهی، هوناز خسروی، علی شریفی، بهنود فرهادی و راضیه خدایی به مرحله‌ دوم ارزیابی رقابت این بخش از جشنواره کانون راه پیدا کردند.

وی ادامه داد: برگزیدگان قصه‌های صوتی، مشخص و آثار راه یافته به مرحله نهایی، حداکثر تا آبان، انتخاب خواهند شد.

محمدی گفت: مرحله‌ پایانی بیست‌وسومین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با شب یلدا برگزار می‌شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد :

یک واحد مرغداری متخلف در بروجرد به تعزیرات حکومتی معرفی شد

حمید آزادبخت افزود: این واحد توسط بازرسان اداره صنعت شناسایی و پرونده آنها که شامل ۱۶ هزارو ۵۰۰ قطعه جوجه عرضه خارج از شبکه بوده به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

وی اظهار داشت: این پرونده به ارزش ۶۹۳میلیون ریال تشکیل و به تعزیرات ارسال گردید.

وی تاکید کرد: نظارت بر بازار گوشت مرغ در بروجرد و فعالیت مراغداری‌ها بسیار جدی و مستمر است و با هرگونه تخلف در این راستا برخورد می‌شود.

آزادبخت اضافه کرد: بروجرد دارای ۱۴۹ واحد مرغداری صنعتی است که نقش مهمی در تامین مرغ شهرستان و استان لرستان را دارد.

وی ادامه داد: عاملان و واحدهای مرغداری بدانند فعالیت انها به طور شبانه روز از سوی تیم‌های مشترک اداره صمت رصد می‌شود.

فرید بهرامی:

کشتی‌گیران لرستانی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

به گزارش دلفان خبر، فرید بهرامی به رسانه ها اعلام کرد: محمد(فرشاد) یگانه و علی‌رضا حسنوند فرنگی‌کاران لرستانی در وزن‌های ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نیروهای مسلح کشورمان دعوت شدند.

وی بیان کرد: اردوهای تیم کشتی فرنگی نیروهای مسلح برای حضور در رقابت های جهانی، از چهارشنبه ۳۰ شهریورماه در کمپ تیم های ملی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود.

رییس هیات کشتی لرستان ادامه داد: اردوهای تیم کشتی فرنگی نیروهای مسلح ایران در چهار مرحله ۳۰ شهریور لغایت ۱۰ مهرماه، ۱۵مهرماه لغایت ۲۶ مهرماه، اول آبان ماه لغایت ۱۲ آبان ماه و ۱۷ آبان ماه تا زمان برگزاری مسابقات، برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: سی و پنجمین دوره رقابت های کشتی نظامیان جهان روزهای ۳۰ آبان تا سه آذرماه سال جاری به میزبانی ایران و در شهر تهران برگزار می شود.

واردات خودرو‌ بالای ۴۰هزار دلار همچنان ممنوع است

دبیر انجمن وادکنندگان خودرو اظهار داشت: واردات خودروهای کارکرده در تبصره ۵ طرح ساماندهی بازار خودرو آمده بود که حذف شد، الان فقط خودروهای صفر کیلومتر می‌توانند وارد شوند و قوانین و مقرارت سابق همچنان در مورد واردات صدق خواهد کرد. بنابراین واردات خوروهایی که قیمت آنها بیش از ۴۰ هزار دلار باشد و یا خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی همچنان ممنوع است.

 

مهدی دادفر در مورد مصوبه مجلس پیرامون واردات مشروط خودرو اظهارکرد: طبق مصوبه مجلس واردات خودرو محدود به شرکت‌ها نشده است که بخواهیم شرکت‌های واجد شرایط را مشخص کنیم، بلکه همه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند واردات خودرو داشته باشند. این قانون یک فرصت مساوی و عادلانه را بین همه تقسیم کرده و همه می‌توانند در این فضا حاضر باشند و هیچ محدودیتی از این نظر ایجاد نکرده است.

 

وی افزود:‌ واردات خودروهای کارکرده در تبصره ۵ طرح ساماندهی بازار خودرو آمده بود که حذف شد، الان فقط خودروهای صفر کیلومتر می‌توانند وارد شوند و قوانین و مقرارت سابق همچنان در مورد واردات صدق خواهد کرد. بنابراین واردات خوروهایی که قیمت آنها بیش از ۴۰ هزار دلار باشد و یا خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی همچنان ممنوع است. یعنی مقررات سابق که در مورد واردات خودرو وجود داشت همچنان ساری و جاری خواهد بود.

 

دبیر انجمن وادکنندگان خودرو تصریح کرد: واردات دوباره خودرو کار سختی نیست و از نظر عملی امکان واردات آن را داریم، حتی اگر شرکت‌های واردکننده خودرو در این سه سالی که واردات خودرو ممنوع بود از میان رفته باشند، از آنجا که مصوبه به شرکت‌ها اتکا ندارد و اجازه واردات را به هر شخص حقیقی و حقوقی می‌دهد، مشکل چندانی ایجاد نخواهد کرد و اشخاص می‌توانند با رعایت قوانین و مقررات خودرو وارد کنند.

 

وی در ادامه خاطرنشان ساخت: اگر نیاز به شرکت‌های پشتیبان خدمات پس از فروش برای خودروهای وارد شده وجود داشته باشد، شرکت‌های ما امکان پشتیبانی خدمات پس از فروش را دارند و می‌توانند برای انواع خودروها خدمات ارائه دهند، ما امروز شرکت‌های خدمات‌دهنده مولتی برند نیز داریم.