رفتن به بالا
  • یکشنبه - 12 سپتامبر 2021 - 22:17
  • کد خبر : ۱۲۲۵
  • چاپ خبر : آگهی‌های دولتی باید از کانال اداره کل فرهنگ و ارشاد استان واگذار شود
مدیر کل بازرسی لرستان:

آگهی‌های دولتی باید از کانال اداره کل فرهنگ و ارشاد استان واگذار شود

جلسه “بررسی ساماندهی آگهی‌ها” با حضور مدیر کل بازرسی استان و مسئول امور مطبوعات لرستان برگزار شد.

به گزارش دلفان خبر، سعید رازانی، مدیر کل بازرسی استان لرستان ظهر چهارشنبه، ۱۷ شهریورماه در جلسه‌ای که با موضوع «بررسی ساماندهی آگهی» برگزار شد، بیان داشت: به منظور حفظ حقوق، جایگاه و شأن رسانه و نیز حفظ عدالت در نشر آگهی‌ها از این پس تمام آگهی‌ها فقط از کانال اداره ارشاد واگذار شود.

وی افزود: این قانون در راستای افزایش نظارت و عدالت اجرا می‌شود لذا با هر دستگاه اجرایی که از این قوانین و مقررات تخطی کند برخورد می‌شود.

احمد کاظمی، مسئول امور مطبوعات لرستان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل بازرسی استان لرستان و مجموعه ایشان در بحث ساماندهی آگهی‌ها، تصریح کرد: بنا شده تمام ادارات دولتی آگهی‌های خود را از طریق ارشاد توزیع کنند تا حقوق خبرنگاران تضییع نشود.

وی خاطرنشان کرد: برابر بند (۵) ماده (۲) قانون شرح و اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصوب مجلس شورای اسلامی، توزیع آگهی‌های دولتی صرفاً با مجوز(م الف) اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان پذیر است که این موضوع شامل تمام دستگاه‌های اداری، نهادهای انقلابی، نهاد های عمومی و غیر دولتی، شهرداری‌ها، دستگاه‌های قضایی – نظامی و انتظامی خواهد بود.

مسئول امور مطبوعات لرستان با انتقاد از دو دستگاه اجرایی در لرستان بیان کرد: ما از بازرسی درخواست کردیم به این موضوع ورود کند تا مشخص شود چرا آگهی ها را از طریق ارشاد توزیع نمی کنند و چه نفعی برای این ها دارد که این قانون را نقض می‌کنند؟!

وی گفت: بناست با همکاری مدیریت جدید در شهرداری خرم‌آباد از این پس، توزیع آگهی ها در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان پذیر باشد؛ حقیقتا اگر بناست رسانه‌های تاثیرگذار با رعایت عدالت به حق خود برسند باید برای دفاع از حقوق آنها تلاش کنیم چون رسانه‌ها ابزار قدرت جامعه هستند.

کاظمی عنوان کرد: برنامه‌ریزی کردیم کیفیت و محتوای نشریات هم بالاتر برود، ما می‌خواهیم به سمتی برویم که رسانه‌های لرستان وامدار ادارات نباشند.

” گفتنی است در این جلسه برابر قانون، پرداخت به موقع هزینه آگهی های دولتی ( ظرف یک ماه) بررسی شد.”

اخبار مرتبط