رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 14 سپتامبر 2021 - 01:21
  • کد خبر : ۱۲۶۳
  • چاپ خبر : سالانه ۷۵ هزار تن سیب در لرستان برداشت می‌شود

سالانه ۷۵ هزار تن سیب در لرستان برداشت می‌شود

 رییس‌ سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: سالانه ۷۵ هزار تن سیب از چهارهزار هکتار باغ در لرستان برداشت می‌شود.

اسفندیار حسنی مقدم روز دوشنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: سال گذشته پنج هزار تن سیب به کشورهای چین، هند و روسیه صادر شد و لرستان رتبه دهم تولید سیب را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: شهرستان بروجرد با برداشت سالانه ۳۵ تا ۴۰ هزار تن ۵۰ درصد سیب استان را تولید می‌کند.

وی افزود: از ۴۲ هزارهکتار باغات لرستان ۳۱۰ هزارتن انواع محصولات باغی برداشت می‌شود و تعداد بهره‌بردار مشغول در این حوزه ۸۰ هزار نفر است.

حسنی مقدم با اشاره به ارزش افزوده محصولات باغی نسبت به سایر محصولات کشاورزی اضافه کرد: یکی از مشکلات مرتبط با محصولات باغی کمبود سردخانه و ذخیره سازی است، در حال حاضر تنها ۲۰ هزار تن سردخانه در استان وجود دارد و بالغ بر ۱۰۰ هزار تن هم مجوز سردخانه صادر شده است.

وی بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذارانی که تمایل دارند در حوزه احداث سردخانه و ذخیره سازی ورود کنند در خصوص زمین، مجوز و معرفی به بانک برای دریافت تسهیلات حمایت می‌کند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان بر برند سازی و بسته بندی محصولات باغی تاکید کرد و گفت: آب، خاک حاصلخیز و نور فراوان سبب شده ارزش غذایی محصولات باغی تولید شده در استان به مراتب بیشتر از دیگر نقاط باشد.

حسنی مقدم افزود: چهارهزار هکتار باغ سیب در استان وجود دارد که سالانه ۷۵ هزار تن انواع سیب با کیفیت برداشت می‌شود، بخشی از این سیب مصرف داخلی و مابقی به دیگر استان‌ها صادر می‌شود.

اخبار مرتبط