رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 28 سپتامبر 2021 - 18:26
  • کد خبر : ۱۳۷۰
  • چاپ خبر : تردد کامیون‌ها در محور اسلام‌آباد غرب ممنوع شد

تردد کامیون‌ها در محور اسلام‌آباد غرب ممنوع شد

به منظور حفظ ایمنی زائران اربعین از صبح امروز هرگونه تردد کامیون در محور اسلام‌آباد غرب کرمانشاه ممنوع شد.

به منظور حفظ ایمنی زائران اربعین از صبح امروز هرگونه تردد کامیون در محور اسلام‌آباد غرب کرمانشاه ممنوع شد.

 

با توجه به اینکه بخشی از زائران اربعین برای برگشت به کشور مرز زمینی مهران را به سفر هوایی ترجیح داده‌اند پیش‌بینی می‌شود ۷۰ درصد این افراد برای بازگشت به شهر خود از کرمانشاه عبور کنند.

 

بر همین اساس استان کرمانشاه تمهیدات لازم برای استقبال از این زائران را اندیشیده و مقرر شده اداره کل حمل و نقل جاده‌ای اتوبوس‌های مورد نیاز را به مرز مهران اعزام و در صورت نیاز حمل و نقل هوایی و ریای را نیز هماهنگ کند.

 

از طرف دیگر بخش‌های مختلف نیروی انتظامی نیز همچون سال‌های گذشته مأموریت خود را برای حفظ امنیت و سلامت زائران انجام می‌‌دهد و پلیس در بخش‌های مختلف در مسیر تردد زائران مستقر می‌شود.

 

سرهنگ محمد حیدری رئیس پلیس راه استان کرمانشاه اظهار داشت: به منظور افزایش ایمنی موج بازگشت زمینی زائران اربعین از مرز مهران هرگونه تردد وسایل نقلیه سنگین باری از محور اسلام آباد غرب به سمت حمیل و ایلام از ساعت ۶ صبح امروز به مدت ۷۲ ساعت ممنوع است.

 

وی عنوان کرد: رانندگان این گونه وسایل نقلیه می‌توانند از محور جایگزین اسلام آباد غرب به ایوان و ایلام تردد کنند.

 

حیدری گفت: تیم‌های گشتی ثابت و سیار پلیس راه استان این محدودیت را با جدیت اجرا و با رانندگانی که محدودیت را رعایت نکنند برخورد قانونی خواهند کرد.

 

وی افزود: همچنین از رانندگان وسایل نقلیه حامل زائران خواسته می‌شود در بخش‌هایی از راه‌ها که دوطرفه و کوهستانی و پرپیچ و خم هستند از ارتکاب سبقت و سرعت غیر مجاز و انحراف به چپ خودداری کرده و حتماً کمربند ایمنی را ببندند.

اخبار مرتبط