رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 29 سپتامبر 2021 - 19:08
  • کد خبر : ۱۳۸۶
  • چاپ خبر : طرح جامع مرز سومار تصویب شد
سرپرست فرمانداری گیلانغرب:

طرح جامع مرز سومار تصویب شد

طرح جامع مرز سومار در کار ویژه مرز مرکز استان کرمانشاه به منظور اجرای زیرساخت‌ها و تسهیل در صادرات به تصویب رسید.

 سرپرست فرمانداری گیلانغرب گفت: طرح جامع مرز سومار در کار ویژه مرز مرکز استان کرمانشاه به منظور اجرای زیرساخت‌ها و تسهیل در صادرات به تصویب رسید.

 

«حشمت رضایی» افزود: نشست کار ویژه مرز استان با دستور کار وسیعی به مسایل و مشکلات بازارچه مرزی سومار امروز به ریاست استاندار کرمانشاه برگزار شد که در این جلسه پیرو بازدید میدانی ماه گذشته از بازارچه سومار و متعاقب آن ‌مصوبات کارگروه توسعه صادرات و همچنین سفر کاری استاندار کرمانشاه به شهرستان و مرز سومار، اعضای کار ویژه مرز استان به اتفاق طرح جامع مرز سومار را تصویب نمودند تا برای تصویب نهایی به شورای عالی مرز ارسال شود.

 

وی اظهار داشت: تسریع در اجرای عملیات فیبرنوری، ترمیم و بهسازی محور مواصلاتی فعلی گیلانغرب به سومار، استقرار پایانه و حمل و نقل در مرز سومار به عنوان متولی مرز از عملیات طرح جامع است.

 

سرپرست فرمانداری گیلانغرب در ادامه گفت: رفع مشکلات مربوط به اخلال در آنتن دهی تلفن همراه در محدوده بازارچه با ایجاد سیستم ذخیره برق توسط مخابرات، ایجاد رینگ و یا تعریض محور ورودی بازارچه تا نقطه صفر جهت رفع گره ترافیکی توسط پایانه مرزی، ایجاد سیستم های اطفا حریق در محدوده مرز و تسریع در روکش آسفالت محدوده فرسوده در محور پایین تر از سد شرفشاه از جمله تصمیم های امروز کار ویژه مرز استان بود.

 

مرز سومار در فاصله ۶۷ کیلومتری گیلانغرب و ۹۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده، در آن سوی مرز و در عراق، نزدیک ترین شهر به سومار، شهر مَندلی از توابع فرمانداری بلدروز است که ۱۵ کیلومتر با سومار فاصله دارد.

 

بازارچه مرزی سومار فاصله حمل کالا را به بغداد کوتاه‌تر کرده و اکنون بیشتر کالاهای صادراتی به استان‌های شرقی عراق از این معبر صادر می‌شود.

 

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

اخبار مرتبط