رفتن به بالا
  • دوشنبه - 27 دسامبر 2021 - 20:18
  • کد خبر : ۱۴۹۲
  • چاپ خبر : ایجاد پتروپالایشگاه در کوهدشت ضروری است
نماینده کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی

ایجاد پتروپالایشگاه در کوهدشت ضروری است

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد پتروپالایشگاه از سهم سه درصدی منابع نفتی در شهرستان کوهدشت ضروری است.

به گزارش دلفان خبر، حجت الاسلام محمدرضا مبلغی با اشاره به دیدار با جواد اوجی وزیر نفت اظهار کرد: مطالبه سهم سه درصدی کوهدشت و رومشکان از منابع نفتی ضروری است و ایجاد پتروپالایشگاه در این شهرستان از خواسته های مردمی می باشد.

وی گفت: طرح پیشنهادی با نظر کارشناسان فنی و متناسب با شرایط منطقه تهیه شده است تا فرآوری قیر طبیعی موجود در منطقه با ساخت یک پتروپالایشگاه در شهرستان کوهدشت انجام شود که در این راستا انرژی پتروپالایشگاه از خط گاز عبور کننده در محدوده کوهدشت تامین می شود.

حجت الاسلام مبلغی گفت: همچنین وزیر نفت دستور بررسی تامین خوراک یک واحد پتروپالایشگاهی ۱۵ هزار بشکه ای در روز و نیز پرداخت سهم سه درصدی کوهدشت و رومشکان از منابع نفت و گاز را صادر کرد.

پتروپالایشگاه‌ نسل جدیدی از پالایشگاه‌ها محسوب می‌شود که بر تجمیع مجتمع‌های پالایش و پتروشیمی تاکید دارد، به عبارتی دیگر در مجتمع‌های پتروپالایشگاهی هدف تنها تولید سوخت از بنزین، نفت و گاز نیست بلکه در کنار تولید این محصولات به دنبال تامین خوراک مورد نیاز مجتمع‌های پلیمری و شیمیایی است.

اخبار مرتبط