رفتن به بالا
  • دوشنبه - 27 دسامبر 2021 - 20:12
  • کد خبر : ۱۴۸۳
  • چاپ خبر : پنل‌ های خورشیدی گامی به سوی انرژی سبز

پنل‌ های خورشیدی گامی به سوی انرژی سبز

در شرایطی که صنعت برق به دلیل کاهش نزولات آسمانی با مشکلاتی مواجه شده است استفاده از پنل های خورشیدی ضمن مزایای محیط زیستی منجر به ارتقای تولید انرژی و کاهش هزینه های مصرف می‌شود.

به گزارش دلفان خبر، مصرف آب، تولید دی اکسید کربن و گرم شدن زمین از معایب استفاده از سوخت های فسیلی است در حالیکه انرژی خورشیدی پاک است و بدون تولید آلودگی و عدم مصرف آب، به طبیعت و محیط زیست آسیب نمی رساند که همین موارد کافی است تا دولت ها سیاست های مبتنی بر انرژی خود را به سمت استفاده از پنل های خورشیدی هدایت کنند.

حدود یک دهه پیش شرکت توزیع برق با نصب پنل های خورشیدی، روشنایی را به مناطق دور دست برد که این آغازی برای استفاده از انرژی خورشید در تامین برق بود.

پنل خورشیدی وسیله‌ای است که برای استفاده از  انرژی پاک، رایگان و نامحدود طراحی شده است و نه تنها در مناطق دورافتاده بلکه در مناطق شهری نیز می تواند به کاهش هزینه ها کمک کند.

توسعه و پیشرفت فناوری و صنعت در دهه های اخیر نیاز به انرژی و بخصوص تولید برق را بیش از گذشته با اهمیت کرده و استفاده از سوخت های فسیلی چون مازوت و منابع تجدید ناپذیر همانند گاز و نفت برای تولید برق و هزینه های سنگین احداث نیروگاه های آبی با  کاهش نزولات آسمانی، صنعت برق را با مشکلاتی مواجه ساخته است بطوریکه در تابستان امسال خاموشی های گسترده آرامش شهروندان را به هم زد و خیلی از صنایع کوچک آسیب دید.

بنا بر گفته علی اکبر محرابیان وزیر نیرو ، توسعه ۱۰ هزار مگاواتی در دولت سیزدهم  به کمک سرمایه گذاران بخش خصوصی محقق شده است و به فاصله چند ماه از آغاز به کار دولت اولین خط تولید پنل های خورشیدی افتتاح شد که در ۲ سال آینده توان تولید سالیانه یکهزار و ۵۰۰ مگاوت  پنل خورشیدی دارد.

پنل خورشیدی وسیله‌ای است که برای استفاده از انرژی پاک، رایگان و نامحدود خورشید طراحی و از ترکیبات نیمه هادی تشکیل شده است که انرژی نورانی خورشید را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.ایرنا

اخبار مرتبط