رفتن به بالا
  • جمعه - 28 ژانویه 2022 - 14:22
  • کد خبر : ۱۵۰۵
  • چاپ خبر : دهه فجر ایام سرنوشت‌ساز و به یادماندنی در تاریخ ایران است
نماینده ولی فقیه در لرستان:

دهه فجر ایام سرنوشت‌ساز و به یادماندنی در تاریخ ایران است

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: دهه فجر ایام سرنوشت‌ساز و به یادماندنی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که در این ایام حوادث مهمی به وقوع پیوست و منجر به تشکیل حکومت اسلامی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید “احمدرضا شاهرخی” در خطبه های نماز جمعه این هفته در جمع نمازگزاران خرم‌آبادی با اشاره به مناسبت‌های هفته جاری به آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی  اشاره کرد و اظهار داشت: هر چند آثار فراوانی در خصوص دهه فجر و حوادث آن نوشته شده اما ناگفته‌های فراوانی از دهه فجر وجود دارد.

وی بر لزوم تولید فیلم و آثار هنری از حوادث دهه فجر تاکید کرد و گفت: گروه‌های جهادی و مردمی با برنامه‌های پرمحتوا و امیدآفرین و نشاط آور باید نشان دهند که مردم ما همچنان در مسیر ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب مستحکم ایستاده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه به اول رجب سالروز ولادت امام محمدباقر(ع) اشاره کرد و افزود: بیان و تدوین معارف اسلامی، دعوت به عدم همکاری با غاصبان خلافت و مقابله با جریان‌های انحرافی که در آن زمان بوسیله دشمنان اهل بیت گسترش پیدا کرده بود از خدمات امام پنجم شیعیان است.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان به کشتار مردم بی‌دفاع یمن نیز اشاره کرد و گفت: مناطقی از یمن بیش از ۱۰۰ بار اماج حملات دشمنان قرار گرفته کما اینکه این حملات هفت سال ادامه دارد و دشمنان نمی‌توانند به اهداف خود برسند و در باتلاق یمن گرفتار شده‌اند.
امام جمعه مردم خرم‌آباد با اشاره به اینکه شهر خرم‌آباد از وضعیت آبی به نارنجی رسیده است، گفت: در این ماه‌های آخر سال که باید چرخه اقتصادی اصناف با رونق باشد در صورت رسیدن به وضعیت قرمز، در رونق اقتصادی و فعالیت‌های فرهنگی اخلال می شود لذا مردم واکسن نوبت سوم را تزریق کنند.
وی پیروزی تیم ملی فوتبال و ورود به مسابقات ۲۰۲۲ قطر را تبریک گفت.

وی همچنین در بخشی از خطبه ها اظهار داشت: اتفاق صدا و سیما نیازمند بررسی و دقت دارد و اگر نفوذی‌هایی در این مورد وجود دارد با قاطعیت با آنان برخورد شود.ایرنا

اخبار مرتبط