رفتن به بالا
  • جمعه - 28 ژانویه 2022 - 14:24
  • کد خبر : ۱۵۰۸
  • چاپ خبر :  مناسب سازی مبلمان شهری برای تردد معلولان ضروری است
معاون استاندار لرستان:

 مناسب سازی مبلمان شهری برای تردد معلولان ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: استانداردسازی و مناسب‌سازی مبلمان شهری برای تردد معلولان یک امر ضروری است.

“احمدرضا دالوند” در جلسه کمیته مناسب سازی محیط شهری و اماکن عمومی استان اظهار داشت: مناسب سازی معابر باید در فضاهای اداری نیز مورد توجه مسئولان و دستگاه‌ها قرار گیرد و در اماکن عمومی، معابر عمومی و وسایل نقلیه عمومی با نظارت فرمانداران اجرا شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به اینکه اجرای این موضوع مستلزم هزینه کرد جداگانه نیست، گفت: گاهی اوقات لازم است، پروژه های در حال اجرا به گونه‌ای کنترل شوند که فضاسازی محیطی برای تردد معلولان همزمان ایجاد شود.
دالوند با اشاره به اینکه این موضوع در شهرهای بزرگ در ساخت و سازها و آپارتمان ها باید اجرایی شود، افزود: از زمان طراحی نقشه تا انجام پایان کار این موارد باید ملاحظه شوند و با افراد و یا دستگاههایی که این مصوبه را رعایت نمی کنند برخورد لازم صورت پذیرد.
وی با اشاره به ضرورت استانداردسازی و مناسب سازی مبلمان شهری گفت: اصلاح این موارد هزینه چندانی ندارد و این موضوع از بانک ها و شعباتی که بیشترین مراجعه کننده را دارند، آغاز شده تا نسبت به ایجاد مناسب سازی و اصلاح رمپ های موجود اقدام کنند./ایرنا

اخبار مرتبط