رفتن به بالا
  • پنج‌شنبه - 10 مارس 2022 - 01:16
  • کد خبر : ۱۵۴۲
  • چاپ خبر : بهره‌برداری از ۵ پاسگاه حفاظتی و اخذ مجوز احداث ۱۱ پاسگاه حفاظتی
در نشست خبری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان مطرح شد:

بهره‌برداری از ۵ پاسگاه حفاظتی و اخذ مجوز احداث ۱۱ پاسگاه حفاظتی

*در نشست خبری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان مطرح شد:*   🔻مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از بهره برداری ۵ پاسگاه حفاظتی در سطح استان خبر داد و گفت: مجوز ۱۱ پاسگاه حفاظتی دیگر نیز با دستور استاندار محترم اخذ شده است. 🔻 […]

*در نشست خبری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان مطرح شد:*

 

🔻مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه از بهره برداری ۵ پاسگاه حفاظتی در سطح استان خبر داد و گفت: مجوز ۱۱ پاسگاه حفاظتی دیگر نیز با دستور استاندار محترم اخذ شده است.

🔻 *شیرزاد نجفی* به کمبود پاسگاه‌های حفاظتی در سطح استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امسال در خصوص این نقصان اقدامات خوبی صورت گرفته و موفق به اخذ مجوز پاسگاه جدید نیز شده ایم که در این خصوص پاسگاه منطقه *میربگ دلفان* در ایام الله دهه فجر افتتاح و پاسگاه *میانکوه شهرستان پلدختر* نیز به بهره برداری رسید.

🔻وی افزود: *پاسگاه شول‌آباد، سپید دشت و زلقی الیگودرز* از دیگر پاسگاه های حفاظتی در سطح استان است که تا چند روز دیگر به بهره برداری خواهد رسید و مجوز ۱۱ پاسگاه حفاظتی دیگر با دستور استاندار اخذ شده که طی یک تا دو سال آینده احداث خواهند شد.

🔻نجفی اظهار کرد: ۷۵ درصد از استان لرستان را منابع ملی تشکل می دهد و از وسعت استان لرستان بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار مربوط به حوزه منابع طبیعی است.

🔻 این مقام مسوول با اشاره به طرح پویش جنگلداری ابراز داشت: در سطح استان لرستان نیز طی ۱۴ سال به یاد شهدای استان لرستان در قالب طرح شجره طیبه به یاد هر شهید، هزار درخت، بیش از ۶ میلیون اصله نهال کاشته خواهد شد.

🔻 شیرزاد نجفی با بیان اینکه عملیات آبخیزداری بیش از ۷۰ درصد به کاهش سیل کمک می کند، گفت: عملیات آبخیزداری در تمام نقاط حساس استان در حال انجام است و هفت درصد رواناب های خرم رود از منطقه ریمله می‌آید و امروز بند خاکی درحوزه ریمله بیش از یک‌میلیون متر مکعب آبگیری دارد.

🔻وی به مشکلات بام‌ شهر خرم‌آباد نیز پرداخت و گفت: پایگاه اطفا حریق در محل بام شهر خرم‌آباد راه اندازی شده است که با هدف پایش حریق، تجهیز پد پرواز و استقرار بالگرد در این نقطه نیز در دستور کار است.

🔻مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در راستای توسعه فرهنگ درختکاری و حفاظت از اراضی منابع طبیعی اذعان داشت: روزانه بیش از ۲۰۰ هزار اصله نهال بین مردم عادی توزیع می‌شود و در سطح عموم بیش از ۷ هزار نفر عضو همیار طبیعت داریم که این عزیزان می‌تواند با منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند.

🔻 وی تاکید کرد: در خصوص گزارش حریق، حوادث و مشکلات حوزه منابع طبیعی شماره تلفن ۱۵۰۴ و ۱۳۹ وجود دارند که بصورت شبانه‌روزی و رایگان بدون هیچ هزینه‌ای در اختیار استفاده عموم قرار دارند.

🔻 گفتنی است پس از به اتمام رسیدن نشست خبری، خبرنگاران به اتفاق مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان از *پروژه های آبخیزداری آبشار طلایی و سرمرغ* بازدید نمودند.

*✍ پیام عالیخانی چگنی*

اخبار مرتبط