رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 17 می 2022 - 15:32
  • کد خبر : ۱۷۰۷
  • چاپ خبر : 🔹 چرا با تحریم مردم ، مرغ ارزان شد؟!   ✍ مجید بیرانوند / روزنامه نگار

🔹 چرا با تحریم مردم ، مرغ ارزان شد؟! ✍ مجید بیرانوند / روزنامه نگار

🔹 چرا با تحریم مردم ، مرغ ارزان شد؟! ✍ مجید بیرانوند / روزنامه نگار ❗️ مرغ هایی که در ظاهر با تحریم بخشی از جامعه ارزان شده اند همان مرغ هایی هستند که با خوراک ارزان و یارانه ای رشد کرده اند و اصلا گران کردنشان از همان ابتدا محل ایراد بود که باید […]

🔹 چرا با تحریم مردم ، مرغ ارزان شد؟!

✍ مجید بیرانوند / روزنامه نگار

❗️ مرغ هایی که در ظاهر با تحریم بخشی از جامعه ارزان شده اند همان مرغ هایی هستند که با خوراک ارزان و یارانه ای رشد کرده اند و اصلا گران کردنشان از همان ابتدا محل ایراد بود که باید به آن رسیدگی میشد.

❗️ اما در جوجه ریزی جدید مرغداری ها که حدودا چهل روز تا دو ماه زمان میبرد اثرات گرانی خوراک مرغ به شکل واقعی تاثیر گذار خواهد بود و به هیچ وجه این اقدامات احساسی جواب نخواهند داد و قطعا شاهد گرانی بیش از پیش این ماده غذایی خواهیم بود.

❗️ مشکل اقتصاد ایران باید از ریشه حل شود،
افسارگسیختگی تورم باید کنترل شود، میزان سطح درآمد مردم باید حداقل با سطح تورم برابری کند، حمایت ویژه از طبقه مستضعف کافی نیست و باید بیشتر شود، مشکل فرار سرمایه گذار داخلی و عدم وجود سرمایه گذار خارجی باید حل شود، تحریم ها یا باید رفع شوند یا اینکه راهی برای مقابله با آن ها کشف شود، فساد اداری باید کنترل شود، و چندین و چند مورد دیگر که ذکرشان در این یادداشت کوتاه نمیگنجد.

❗️ در پایان باید گفت شاید تحریم کالا توسط مردمانِ یک کشور توسعه یافته با تورم تک رقمی موثر باشد اما در کشوری مثل ایران که به دلیل تورم بالا، گرانی با دی ان ای اقتصادش اجین شده این اقدامات موثر نیست و در میان مدت و بلند مدت شاهد افزایش بیشتر قیمت ها خواهیم بود.

❗️ به امید روزی که همگی کمی منطقی تر باشیم و منطقی تر فکر کنیم…

٢٧ اردیبهشت ١۴٠١

♻️صدای لرستان

@sedayelorestan

اخبار مرتبط