رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 25 می 2022 - 22:35
  • کد خبر : ۱۸۲۹
  • چاپ خبر : همایش استانی شعر از پایداری تا رهایی در دلفان 
⭕ در شهرستان دلفان با حضور هنرمندان و مسئولین برگزار شد

همایش استانی شعر از پایداری تا رهایی در دلفان 

⭕ در شهرستان دلفان و با حضور مسئولین همایش استانی شعر از پایداری تا رهایی برگزار شد.   سرای رسانه لرستان گروه خبر و رسانه : به مناسبت سوم خرداد روز مقاومت و آزادسازی خرمشهر در شهرستان دلفان با حضور شعرای استانی و مسئولین همایش شعر پایداری تا رهایی برگزار شد. در این همایش ابتدا […]

⭕ در شهرستان دلفان و با حضور مسئولین همایش استانی شعر از پایداری تا رهایی برگزار شد.

 

سرای رسانه لرستان گروه خبر و رسانه :

به مناسبت سوم خرداد روز مقاومت و آزادسازی خرمشهر در شهرستان دلفان با حضور شعرای استانی و مسئولین همایش شعر پایداری تا رهایی برگزار شد.

در این همایش ابتدا آقای نوری زاده ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارشی از روند برگزاری این همایش برای حاضرین بیان نمودند. وی گفت خرمشهر از دو جهت در تاریخ دفاع مقدس ماندگار مانده جهت اول که آزاد سازی خرمشهر قهرمان جزء شیرین ترین لحظات دفاع مقدس بوده و هست و جهت دوم تصرف خرمشهر عزیز توسط عراق و دشمنان انقلاب اسلامی که برگرفته از تمام ابرقدرتهای غرب بودمیباشد آنان آنچنان دژ محکمی از تجهیزات نظامی در خرمشهر ایجاد کرده بودند که غیر قابل نفوذ باشه ولی رزمندگان غیور ایران اسلامی باتوکل بخدا ورهبری بی نظیر حضرت امام راحل وهمچنین اخلاص و تقوای الهی پوزه استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار ورژیم بعثی عراق را برای همیشه به خاک مالیدند لذا براساس اخلاص رزمندگان بود که امام فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد ریاست ارشاد در ادامه گفت؛

در این همایش استانی ۴۱ اثر ارزشمند ادبی در حوزه شعر و متن ادبی به دبیرخانه ارسال گردیده که هیئت محترم داوران تعدادی از آثار را بعنوان برگزیده و تعدادی را بعنوان تقدیری معرفی نمودند برگزیدگان آقایان وحید اشجع از بروجرد ،سرکار خانم مهتاب خاکیان از دلفان ،سرکار خانم یاس سلیمانی از ازنا ،سرکار خانم فاطمه احمدی از سلسله ،میثم قاسمی ومیثم جعفری از بروجرد،سرکار خانم سیده فاطمه خلیلی و زهرا زارعی ازدلفان،سرکار خانم سمیرا محمدی از دلفان دراین همایش خوانش شعر و دکلمه داشتند

در بخش دیگر این همایش تقدیر از فرماندهان دوران دفاع مقدس وچهره حماسی و پیشکسوت عرصه موسیقی کشور واستان استاد میرزاوند بعمل آمد.

در ادامه برنامه هنرنمایی هنرمندان نمایش بود که با اجرای نمایش (هرچه می خواهی بردار) بسیار مورد استقبال حاضرین قرار گرفتند.

 

سپس حاج آقا خانی امام جمعه شهرستان نورآباد ضمن گرامیداشت سالروز آزادی خرمشهر گفت وظیفه همه ما و شما هنرمندان عزیز است که در راستای بیان ارزشهای اسلامی و دفاع مقدس باخلق آثار هنری فاخر این رشادت‌ها رابه تصویر بکشیم وبه نوجوانان و جوانان معرفی کنیم امروز شما هنرمندان این امر را بخوبی به تصویر کشیدید جا دارد از زحمات تک تک شما عزیزان واداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر تشکر بعمل آید.

در پایان این مراسم از برگزیدگان همایش توسط مسئولین از جمله فرماندار دلفان و فرمانده سپاه شهرستان ودیگر مسئولین تجلیل بعمل آمد.

اخبار مرتبط