رفتن به بالا
  • پنج‌شنبه - 26 می 2022 - 13:34
  • کد خبر : ۱۸۴۵
  • چاپ خبر : 🔵 جاده مسکن مهر خرم آباد نیازمند توجه ویژه
🔹نگذارید این جاده به کوچه تبدیل شود؛

🔵 جاده مسکن مهر خرم آباد نیازمند توجه ویژه

‍ ‍ 🔹نگذارید این جاده به کوچه تبدیل شود؛ 🔵 جاده مسکن مهر خرم آباد نیازمند توجه ویژه ✍: محمد فیضی؛ سردبیر هفته نامه آوای لرستان 🔻 قبل از آن که به جاده مسکن مهر خرم آباد بپردازم از عدم دوراندیشی و آینده نگری مدیران شهری در شکل گیری خیابان های شهر غبطه می خورم، […]

‍ ‍ 🔹نگذارید این جاده به کوچه تبدیل شود؛

🔵 جاده مسکن مهر خرم آباد نیازمند توجه ویژه

✍: محمد فیضی؛ سردبیر هفته نامه آوای لرستان

🔻 قبل از آن که به جاده مسکن مهر خرم آباد بپردازم از عدم دوراندیشی و آینده نگری مدیران شهری در شکل گیری خیابان های شهر غبطه می خورم، خیابان هایی که به کوچه ها شباهت زیادی دارند و دست مایه طنز خیلی ها است. ترافیک سنگین شهر نتیجه همان سوء مدیریت، ضعف و ناتوانی مدیران گذشته است که با هزاران میلیارد تومان پول امروز، نمی شود وضع موجود را تغییر داد.

🔻مصداق آن، خیابان انقلاب است که علی رغم جدید بودن این خیابان نسبت به دیگر خیابان های قدیمی، مدیران شهری طی ۴۰سال گذشته نتوانسته اند تعداد محدودی ملک را خریدادی و آن را تعریض کنند چه رسد به آن که بخواهند خیابانی مثل مطهری را تعریض کنند.

🔻اینها را یاد آور شدم تا به مسئولان شهر توصیه شود، اگر دیر بجنبند، در آینده جاده مسکن مهر، هم به سرنوشت خیابان های مرکز شهر دچار و گره ای به گره های کور ترافیکی شهر اضافه خواهد شد.

🔻هزاران شهروند ساکن مسکن مهر خرم آباد هستند، با تکمیل و توسعه آن، این منطقه به یک شهرک بزرگ و پر جمعیت تبدیل می شود. راه دسترسی کارکنان دانشگاههای لرستان و علوم پزشکی از این جاده می گذرد، از طرفی با تکمیل و بهره برداری از بیمارستان ۵۰۰ تخت خوابی نیایش به عنوان جایگزین بیمارستان شهدای عشایر بر حجم تردد خودروهای این جاده اضافه خواهد شد همچنین در صورت اتصال این جاده به جاده دهستان ده پیر و بخش بیرانشهر، جاده مسکن مهر به یکی از شلوغ ترین جاده های ورودی و خروجی خرم آباد تبدیل می شود. در حال حاضر این جاده کم عرض با آسفالت نامرغوب و بدون تابلوهای راهنمایی و رانندگی، دارای سرعت گیرهای غیر استاندارد است که صدای اعتراض ساکنان مسکن مهر و کارمندان ادارات مستقر در این مسیر را درآورده است.

🔻با این توضیحات بهتر است مدیران راه و شهرسازی، شهرداری و معاونت عمرانی استانداری تدبیر به خرج داده، تا در این جاده که نقطه ای حادثه خیز است و از همین الان در ساعاتی از روز از ترافیک سنگینی برخوردار است تا تلفات و خسارات جانی و مالی زیادی به بار نیاورده است آن را برابر مختصات طرح هندسی راه به یک بلوار با دوباند کندرو ارتقا دهند تا پاسخگوی ترافیک سال های آینده باشد.

🔻همچنین حاشیه این جاده با تپه ماهورها چشم اندازی زیبایی دارد، در صورتی که مدیران شهری بخواهند با اجرای طرح های زیباسازی و پلکانی کردن تپه های کنار جاده با گل کاری و درخت کاری آن را به یک معبر تفریحی، گردشگری و … که بسیاری از برنامه ها، همایش ها و مسابقات ورزشی را در آن برگزار کرد تبدیل کنند.

اخبار مرتبط