رفتن به بالا
  • پنج‌شنبه - 2 ژوئن 2022 - 00:23
  • کد خبر : ۱۹۱۸
  • چاپ خبر : حضور ۱۱۳ هزار دختر و بانوی عضو هلال احمر در برنامه های این نهاد
در دلفان خبر بخوانید:

حضور ۱۱۳ هزار دختر و بانوی عضو هلال احمر در برنامه های این نهاد

حضور ۱۱۳ هزار دختر و بانوی عضو هلال احمر، مصداق توانمندی زنان در عرصه های مختلف اجتماع است به وجود و توانمندی دختران و زنان امدادگر می بالم. سرای رسانه لرستان گروه خبر و رسانه : رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر در سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر با تبریک این […]

حضور ۱۱۳ هزار دختر و بانوی عضو هلال احمر، مصداق توانمندی زنان در عرصه های مختلف اجتماع است به وجود و توانمندی دختران و زنان امدادگر می بالم.

سرای رسانه لرستان گروه خبر و رسانه :

رئیس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر در سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر با تبریک این روز و با تبیین نقش و جایگاه موثر زنان در جامعه کنونی گفت، اگرچه زن، محوری ترین عامل تربیت در گستره آفرینش محسوب می شود و همین مسئله جایگاه و نقش وی را بسیار حیاتی در شاکله خانواده رقم می زند، لیکن بهره گیری از همین روحیه مسئولیت پذیری زنان در جوامع امروزی و حضور موثر و کارآمد آنان در حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می تواند زمینه ساز توسعه همه جانبه فعالیت ها و پیشبرد برنامه ها شود.

نقش آفرینی دختران و زنان هلال احمری در حادثه متروپل قابل تحسین است

راضیه عالیشوندی با بیان این مطلب که اکنون جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با نگاهی عملی به اهداف و برنامه های توانمندسازی زنان در زمینه های فرهنگی، علمی، مدیریتی و اجتماعی فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: در همین حادثه متروپل آبادان حضور بیش از ۳۰ نفر از بانوان آموزش دیده و آماده، در قالب تیم های سحر به منظور انجام فعالیت های پشتیبانی و حمایت های روانی مصیبت دیدگان می تواند نمونه ای از مسئله ذکر شده باشد.

فعالیت ۷۰ هزار بانوی داوطلب در عرصه فعالیت های اجتماعی هلال احمر
وی در بخش بعدی این گفت و گو با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص جایگاه والای زنان در تعالی جامعه افزود: براساس این منویات زنان با توجه به نقش بسیار موثری که در صحنه خانواده، تربیت و رشد صحیح فرزندان خود دارند، می توانند مبنای شکل گیری جامعه ای بالنده و فهیم شوند.
عالیشوندی بهره گیری سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از همین روحیه و ظرفیت زنان و مادران کشور را یادآور شد و افزود : بیش از ۷۰ هزار بانوی عضو داوطلب جمعیت هلال احمر، امروزه با تقویت همین روحیه و با تاسی از سیره ائمه اطهار به ویژه توجه به وجهه کرامت حضرت فاطمه معصومه(س)، در عرصه های مختلف، در این نهاد عام المنفعه با توجه و تاکید بر حفظ کرامت انسانی فعالیت می کنند.

۴۱ هزار دختر و بانوی عضو جوان هلال احمر، سرمایه امروز، سربلندی فردای ایران

رییس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر در بخش دیگری از این گفت و گو به حضور ۴۱ هزار و ۶۰۷ دختر و بانوی عضو سازمان جوانان هلال احمر به عنوان سرمایه مهم امروز این نهاد مردمی اشاره کرد و افزود: یکی از اساسی ترین فعالیت های هلال احمر، برنامه ریزی مدون و منسجم برای آموزش معارف شناختی و انسانی بر پایه اصول و آموزه های دینی و قرار دادن دختران و بانوان کشور در مسیر تعالی، رشد فکری، تقویت روحیه خود باوری و اعتماد به نفس درآنان است.
حضور در عرصه های اجتماعی و فرهنگی، برپایی اردوهای متنوع و کاربردی و برگزاری دوره های مختلف آموزشی ویژه دختران و بانوان عضو این نهاد مردمی از مصادیقی بود که رییس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر در این زمینه به آن اشاره کرد.

عالیشوندی با بیان اینکه در مجموع بیش از ۱۱۳ هزار نفر از بانوان کشورمان با عضویت فعال در جمعیت هلال احمر، اکنون به عنوان بخش عظیمی از سرمایه های این نهاد عام المنفعه محسوب می شوند گفت: از این تعداد قریب به ۱۵ هزار نفر با کسب مهارت و آموزش های تخصصی امدادی به عنوان امداد و نجاتگر هلال احمر در قالب تیم های توانا، علاوه بر حضور در میادین اجتماعی و فرهنگی خدمت، حالا در سنگر امدادرسانی و پوشش امدادی حوادث طبیعی و غیر طبیعی فعالیت می کنند.

حمایت و همراهی رییس جمعیت، انگیزه فعالیت دختران در هلال احمر دو چندان می کند

وی با اذعان به این نکته که حمایت، هدایت و همراهی همیشگی رییس جمعیت هلال احمر و همچنین استفاده از توانمندی بانوان در پست های مدیریتی پشتیبان و دلگرمی برنامه ریزی برای حضور و فعالیت بیشتر زنان در عرصه های خدمت این نهاد مردمی است، خاطر نشان کرد: استفاده از توان زنان و البته توجه به ایجاد شرایط کسب مهارت و آموزش های تخصصی ویژه آنان از تأکیدات دکتر کولیوند است .

به وجود و توانمندی دختران و زنان امدادگر در عرصه خدمت به هم نوع می بالم
رییس حوزه ریاست جمعیت هلال احمر در پایان با تبریک روز دختر و سالروز میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و همچنین تقدیر از عزم و اراده راسخ دختران و بانوان توانمند عضو جمعیت هلال احمر تصریح کرد : «من از تمام انگیزه ها و توانمندی های ذاتی یک زن برای تأثیرگذاری و کمک به آبادانی و توسعه جامعه آگاهم، به همین دلیل به وجود چنین غیور زنان و دختران کشورم در کنار فعالیت های انسان دوستانه و عام المنفعه هلال احمر می بالم.»

اخبار مرتبط