رفتن به بالا
  • دوشنبه - 6 ژوئن 2022 - 12:46
  • کد خبر : ۱۹۵۵
  • چاپ خبر : درسوگ بزرگ مردی که ۴۲ سال« موسسه اطلاعات» را فدای هیچ حزب و گروهی نکرد

درسوگ بزرگ مردی که ۴۲ سال« موسسه اطلاعات» را فدای هیچ حزب و گروهی نکرد

درسوگ بزرگ مردی که ۴۲ سال« موسسه اطلاعات» را فدای هیچ حزب و گروهی نکرد. درسوگ بزرگ مردی اخلاق مدار، مخلص، مردمی یار دیرینه و راستین امام خمینی (ره)،مردم ایران بار دیگر سوگوار شدند. حضرت حجهالاسلام و المسلمین جناب «حاج سید محمود دعایی» را همگان به درستی می شناسند، وی هیچگاه قلمش را فدای اشخاص […]

درسوگ بزرگ مردی که ۴۲ سال« موسسه اطلاعات» را فدای هیچ حزب و گروهی نکرد.

درسوگ بزرگ مردی اخلاق مدار، مخلص، مردمی یار دیرینه و راستین امام خمینی (ره)،مردم ایران بار دیگر سوگوار شدند.
حضرت حجهالاسلام و المسلمین جناب «حاج سید محمود دعایی» را همگان به درستی می شناسند، وی هیچگاه قلمش را فدای اشخاص یا گروه خاصی نکرد و «روزنامه اطلاعات» را درمسیر اصلی که همان «اطلاع رسانی درست»و به دور از تنش و« جریان سازی بود»، پیش برد.

درموسسه عظیم اطلاعات،ایشان دریک اتاق ۱۲ متری بدون دکوراسیون خاص؛ درعین حال ساده و دلنشین،پذیرای نمایندگان و خبرنگاران ازاقصا نقاط ایران بود.
یک روز که درموسسه اطلاعات حضور پیداکردیم، ازدوستان موسسه سراغش را گرفتیم،گفتند: اگرچراغ اتاق حاج آقا روشن بود،حتما حضور دارند؛ وی به محض خروج ازاتاق کوچکش برق اتاقش خاموش می کرد. مرحوم سید محمود دعایی نماینده ولی فقیه در موسسه اطلاعات، برای رفت آمد ازیک پیکان مدل پایین استفاده می کردند، بنده به عنوان نماینده وخبرنگار روزنامه اطلاعات بارها با این شخصیت بزرگوار ومردمی ملاقات داشته ام ؛آنچه در این دیدارها بیش از میزان آگاهی و آشنایی ایشان با معارف اسلامی و بزرگان حوزه و دانشگاه، مرا متاثر کرد، ساده‌زیستی او بود، ایشان زندگی بسیار ساده‌ای داشتند و تشریفاتی زندگی نمی‌کردند. در این دیدار همیشه از بیانات ارزشمندشان در زمینه کار در رسانه اطلاعات بهره مند شده ام.
این سید بزرگوار نمونه یک انسان کامل و بی آلایش بود،بارحلت وی،روزنامه اطلاعات و رسانه های کشوری دغدار و از وجود این مرد مخلص خدا بی بهره ماندند.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

علی خان حاتمی / ایلام

اخبار مرتبط