رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 8 ژوئن 2022 - 23:13
  • کد خبر : ۱۹۷۷
  • چاپ خبر : آشنایی با دکتر صالحی مدیرمسئول جدید روزنامه اطلاعات
رزومه، پستها و مناصب مدیر جدید روزنامه اطلاعات

آشنایی با دکتر صالحی مدیرمسئول جدید روزنامه اطلاعات

پس از آنکه فقید ارجمند سیدمحمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات دار فانی را وداع گفتند امروز با حکم رهبری انقلاب دکتر سید عباس صالحی به عنوان مدیرمسئول روزنامه و موئسسه اطلاعات منصوب شدند. موئسسه سرای رسانه لرستان، روزنانه دلفون سلام و هفته نامه زنان لرستان این انتصاب را به جناب دکتر صالحی تبریک عرض نموده […]

پس از آنکه فقید ارجمند سیدمحمود دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات دار فانی را وداع گفتند امروز با حکم رهبری انقلاب دکتر سید عباس صالحی به عنوان مدیرمسئول روزنامه و موئسسه اطلاعات منصوب شدند.

موئسسه سرای رسانه لرستان، روزنانه دلفون سلام و هفته نامه زنان لرستان این انتصاب را به جناب دکتر صالحی تبریک عرض نموده برای ایشان و همکاران در موئسسه وزین اطلاعات آرزوی توفیق دارد.

 

بیوگرافی دکتر صالحی مدیرمسئول جدید روزنامه اطلاعات

سرای رسانه لرستان گروه خبر و رسانه :

دکتر سیدعباس صالحی متولد ١٣۴٣ در مشهد و فرزند مرحوم آیت الله میرزا حسن صالحی(متوفی ١٣٩۶) است. پدر سید میرزا حسن (مرحوم سید عیسی صالحی) دروس خارج را خدمت آیات عظام حاج آقا حسین قمی، شیخ مرتضی آشتیانی و میرزا محمد آقا زاده خوانده است و علامه محمد رضا حکیمی درباره پدر سیدعباس صالحی می گوید: یکی از علمای صالح از نظر علم و عمل، ساده زیستی و تواضع وخدمت پنجاه ساله، جناب آقای آیت الله حاج سید حسن صالحی خراسانی هستند که بنده حدودا از زمان مصدق با ایشان آشنا هستم، ایشان همیشه در حال درس وتدریس بوده اند.

سید عباس صالحی دانش آموخته علوم حوزوی و در دانشگاه نیز فلسفه خوانده است، در دو حوزه علمیه مشهد و قم در محضر آیات عظام وحید خراسانی، جواد تبریزی، سید عزالدین زنجانی، میرزا علی آقا فلسفی و دیگران تلمذ کرده؛ هرچند لباس روحانیت به تن ندارد. صالحی همچنین در مباحث فلسفی از محضر استادان ابراهیمی دینانی، انصاری شیرازی، جوادی آملی و حسن‌زاده آملی بهره برده است. او از سال ١٣٧٠ تاکنون دروس مرتبط با فقه و فلسفه و کلام اسلامی را در حوزه و دانشگاه تدریس کرده است.

از جمله سوابق اجرایی وی:

–  عضو هیات مدیره‌ و هیات امنای دفتر تبلیغات اسلامی از سال ٧۶ تاکنون (۵ دوره)

– عضویت در شورای «مهندسی فرهنگی» (شورای عالی انقلاب فرهنگی) از ٨۵ تا ٨٧

– عضو حقیقی شورای فرهنگ عمومی و مدیرمسئول و سردبیر برخی از نشریات علمی و فرهنگی کشور

– معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سید عباس صالحی در دولت اول حسن روحانی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. عملکرد وی در طول حضورش در معاونت فرهنگی، اهالی فرهنگ و کتاب را تا حد قابل توجهی به رضایت رساند. تعامل با اصحاب فرهنگ و نشر و همچنین ارتقای مشارکت با تشکل‌های مدنی نشر در اجرای مناسبت‌های فرهنگی؛ بویژه مشارکت دهی در سیاستگذاری و واگذاری امور اجرایی نمایشگاه کتاب تهران به تشکل های نشر را باید از نقاط مثبت در کارنامه صالحی خواند.

سیدعباس صالحی در رویه‌ مسئولیت‌هایش، اصل شفافیت را لحاظ کرده است که انتشار اسناد و مدارک هزینه‌های صورت گرفته از سوی این معاونت و اعلام عمومی مصوبات هیئت خرید کتاب را باید از جمله گام‌هایی دانست که در این مسیر برداشته است. از طرف دیگر او سعی کرده تا حد امکان از چرخه نشر، ناشران و اهالی قلم فاصله نگیرد و شنوای انتقادات، مشکلات و پیشنهادهای آن‌ها باشد. مصداق این رویکرد صالحی، دیدارهای دوره‌ای اوست که با حضور در کتاب‌فروشی‌ها انجام شده است، از همین رو نزدیک به ۴٠٠ ناشر فعال و شناخته شده برای تداوم حضور وی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نامه نوشتند. وی با اهالی رسانه هم رابطه‌ خوبی دارد و به رغم مصاحبه‌های نه چندان پرشمار، همواره ارتباط مستمر و صمیمانه‌ای با خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای حوزه‌ کار خود داشته است.

اخبار مرتبط