رفتن به بالا
  • سه‌شنبه - 5 جولای 2022 - 22:37
  • کد خبر : ۲۰۴۸
  • چاپ خبر : نکات مهم بیمه تکمیلی دانا
قابل توجه فرهنگیان متقاضی بیمه طلایی و تکمیلی

نکات مهم بیمه تکمیلی دانا

نکات مهم بیمه تکمیلی دانا دلفون سلام گروه خبر و رسانه : ▫️ با توجه به تغییر بیمه تکمیلی درمان همکاران فرهنگی شاغل از آتیه سازان به دانا، نکات زیر جهت تسریع در ثبت نام مزید امتنان است. 👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻 شرایط ،ضوابط و مقررات عضویت بیمه تکمیلی فرهنگیان ۱. همکاران مرد : شرط همه یا هیچ( […]

نکات مهم بیمه تکمیلی دانا

دلفون سلام گروه خبر و رسانه :
▫️ با توجه به تغییر بیمه تکمیلی درمان همکاران فرهنگی شاغل از آتیه سازان به دانا، نکات زیر جهت تسریع
در ثبت نام مزید امتنان است.
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
شرایط ،ضوابط و مقررات عضویت بیمه تکمیلی فرهنگیان
۱. همکاران مرد : شرط همه یا هیچ( به تنهایی نمی توانند بیمه شوند و در صورت تمایل به بیمه تکمیلی باید خود و تمام عائله و اولاد خود را بیمه نمایند)
✅* استثنا برای زوجین فرهنگی:
همسران فرهنگی کارمندان مرد می توانند به عنوان بیمه شده اصلی به تنهایی یا تحت پوشش مرد فرهنگی خود بیمه شوند .
زنان فرهنگی که همسرشان فرهنگی نیست می توانند به صورت انتخابی همسر و تمام فرزندان و والدین خود را بیمه نمایند
۲ . همکاران مردی که همسر آنها بیمه شده ی دستگاه دیگری می باشد و در آن دستگاه بیمه تکمیلی دارد و تمایل به برقراری مجدد بیمه جدید ندارد الزامی در بیمه شدن ندارند.
( ارائه حکم کارگزینی زن به واحد رفاه اداره محل خدمت مرد جهت رفع مغایرت)
۳ . همسر کارمند مرد در دستگاه دیگری بیمه شده و بیمه تکمیلی ندارد می تواند تحت پوشش همسر بیمه شود.
همکاران زن که همسرشان فرهنگی نیست: شرایط بیمه اختیاری و به صورت زیر است
۱. به تنهایی ۲. خود و همسر ۳. خود و همسر و تمام فرزندان ۴. خود و تمام فرزندان ۵.خود و همسر و تمام فرزندان و والدین ۶ .خود و والدین ۷. خود و تمام فرزندان و والدین
* در صورت بیمه نمودن فرزندان، باید تمام فرزندان را تحت پوشش بیمه تکمیلی خود قرار دهد
۴. والدین : برای همکاران مرد و زن بیمه نمودن والدین اختیاری است. * ✅* والدین می توانند هم در صورتی که از طریق بیمه پایه زیر شاخه بیمه شده اصلی باشند و هم در صورتی که بیمه پایه ایشان با بیمه شده اصلی متفاوت باشد، تحت پوشش بیمه تکمیلی زن یا مرد فرهنگی قرار بگیرند
۵. همسر کارمندان مرد فرهنگی در صورتی که بخواهند والدین خود را بیمه نمایند نمی توانند تبعی همسر باشند و باید به عنوان بیمه شده اصلی ثبت نام و والدین را تحت پوشش خود قرار دهند
۶ .همکار مرد و زن فرهنگی نمیتوانند سایر بستگان( مادر زن، پدر زن ،مادر شوهر ،پدر شوهر، خواهر، برادر، مادربزرگ و پدربزرگ را بیمه نمایند
۷. شرط سنی برای بیمه نمودن والدین وجود ندارد.
۸. فرزندان پسر در صورت عدم اشتغال و عدم ازدواج می توانند بیمه پدر یا مادر باشند.
✅*بدون شرط سنی
۹ . فرزندان دختر در صورت عدم اشتغال و عدم ازدواج می توانند بیمه شده پدر یا مادر باشند و در صورت مطلقه بودن تا هنگام ازدواج مجدد می توانند بیمه تکمیلی پدر یا مادر باشند
✅* بدون شرط سنی
۱۰.فرزندان محترم شهدا ، جانبازان و ایثارگران باید حق بیمه خود و فرزندان خود را پرداخت نمایند .
۱۱. در صورتی که همکار مرد فرهنگی مطلقه باشد می تواند فقط فرزندان خود را بیمه نماید
💢۱۲. در خصوص مرخصی های بدون حقوق
✅* فردی مرخصی هست و خواهان بیمه تکمیلی است ، وی باید کل مبلغ حق بیمه را با سهم دستگاه یکجا پرداخت نماید تا مشمول بیمه تکمیلی گردد .
✅*فردی در حال حاضر حقوق بگیر هست و چند ماه دیگر به مرخصی بدون حقوق میرود ، تا زمانیکه هست میتواند از بیمه استفاده کند و هنگام شروع مرخصی باید مبلغ حق بیمه را با سهم دستگاه یکجا پرداخت نماید که بتواند تا اخر قرارداد بیمه بماند.
❇️* فردی مرخصی هست می تواند صبر نماید تا پایان مرخصی و هنگام شروع به کار از تاریخ شروع به کار درخواست داده و از همان تاریخ بیمه شود .
۱۳. کارمندان مردی که وسط قرارداد بازنشسته می شوند مطابق با قانون باید در صورت تمایل به بیمه تکمیلی شدن ، تحت پوشش بیمه تکمیلی صندوق بازنشستگی که در حال حاضر اتیه سازان حافظ هست قرار گیرند .
۱۴ . کارکنان زن که همسر ایشان فرهنگی نیست مختار به بیمه نمودن فرزند پسر خود که در خدمت مقدس سربازی است هستند.
۱۵. برای بیمه نمودن فرزندان فقط فرزندانی می توانند تبعی بیمه شده اصلی باشند که اسامی ان ها در شناسنامه بیمه شده اصلی باشد.
۱۶. تمامی تبعی ها باید بیمه پایه داشته باشند( تامین اجتماعی ، خدمات درمانی ، روستایی) تا بتوانند بیمه تکمیلی شوند.
🔯۱۷. فرزندان پسری که در خدمت سربازی هستند چون از عائله پدر خارج می شوند و در نیروهای مسلح بیمه تکمیلی هم دارند نیازی به بیمه نمودن ان ها توسط پدر نیست ( در صورت بیمه نمودن با مغایرت تعداد عائله روبرو می شوید)
۱۸. در خصوص زوجین فرهنگی ، زن فرهنگی که مرد فرهنگی او شاغل است نمی تواند همسر فرهنگی خود و فرزندان را بیمه کند.
۱۹. زن فرهنگی که همسر فرهنگی وی بازنشسته شده می تواند همسر بازنشسته خود و فرزندان خود را به اختیار بیمه کند.

⭕️مبلغ حق بیمه برای تحت پوشش قرار دادن والدین (تمام همکاران آقا و خانم) و همسران تمام کارکنان خانم ۲/۷۵۰/۰۰۰ میباشد.
⭕️مهلت ثبت نام بیمه تکمیلی تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ بوده و با توجه به دستورالعمل فعلی، امکان‌ تمدید وجود نخواهد داشت.
⭕️همه همکاران محترم با دقت لازم اقدام به ثبت نام و یا ویرایش اطلاعات نمایند و تمام فیلدهای خالی از جمله آدرس منزل را تکمیل نموده، همچنین به هنگام ثبت شماره شناسنامه، دقت نمایند با کد ملی یکسان نباشد. ( در صورت متفاوت بودن شماره شناسنامه و کد ملی )

⭕️⭕️درصورت مغایرت در اطلاعات وارده، به هنگام تایید در منطقه درخواست همکار مردود و مجددا جهت اصلاح برگشت داده می‌شود، مراتب برگشت از طریق پیامک اطلاع رسانی شده و می بایست همکاران محترم مجددا اطلاعات وارده را ویرایش نمایند.
در ضمن همکاران محترمی که به اشتباه منطقه خدمتی خود را اشتباه وارد نمودند،به دلیل مغایرت با فایل حقوق منطقه ثبت نام آنها لغو می گردد ،تاکید می گردد مجددا وارد سامانه شده و از قسمت ویرایش اطلاعات منطقه خود را صحیح انتخاب و مجددا ارسال و کد تایید دریافت نمایند .
🔴🔴🔴 عدم ثبت اطلاعات در سامانه مذکور به منزله ی انصراف از عضویت بیمه تکمیلی بوده و پس از خاتمه زمان ثبت نام مسوولیت به عهده همکاران خواهد بود.

اخبار مرتبط