رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 6 جولای 2022 - 23:26
  • کد خبر : ۲۰۶۷
  • چاپ خبر : رعایت الگوی مصرف برق ۹٠ درصد مشترکین همدان
مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همدان:

رعایت الگوی مصرف برق ۹٠ درصد مشترکین همدان

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همدان: رعایت الگوی مصرف برق ۹۰.۴ درصد مشترکین مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از رعایت از رعایت الگوی مصرف برق از سوی ۹۰.۴ درصد مشترکین در همدان خبر داد. علی سهرابی بیدار مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در نشست خبری با اصحاب رسانه  در خصوص […]

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان همدان:
رعایت الگوی مصرف برق ۹۰.۴ درصد مشترکین
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از رعایت از رعایت الگوی مصرف برق از سوی ۹۰.۴ درصد مشترکین در همدان خبر داد.
علی سهرابی بیدار مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان در نشست خبری با اصحاب رسانه  در خصوص محوریت گذر از پیک تابستان و مدیریت مصرف برق اظهار کرد: سال‌های گذشته در اثر ناتوانی در مدیریت تولید و مصرف مشکلاتی در قطعی برق پیش می‌آمد اما امسال با وجود نگرانی‌هایی هم که وجود داشت خوشبختانه در مراکز جمعیتی مشکل برق نداریم و تداوم تامین برق وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه در راستای مدیریت مصرف برنامه‌هایی در حال انجام است افزود: استان همدان ۷۹۰ هزار مشترک برق دارد که طول شبکه برق که باید نگهداری شود و تداوم تامین برق باشد به بیش از ۱۹ هزار کیلومتر شبکه می‌رسد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از وجود ۱۸ هزار پست برق تک فاز ۲۲۰ ولتی در استان برای تامین برق خبر داد و افزود: ۳۳۰ هزار مشترک خانگی در حوزه برق وجود دارند که ۸۰.۵ درصد مشترکین را از لحاظ تعدادی شامل می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه در بخش عمومی ۴.۵ درصد، در بخش کشاورزی ۱.۷ و در بخش صنعت کمتر از یک درصد از نظر تعدادی مشترک برق داریم هستند عنوان کرد: در سایر مصارف این میزان به ۱۲.۶ درصد می‌رسد.
سهرابی بیدار با بیان اینکه ۳۳ درصد مصرف را بخش خانگی و ۹.۷ درصد را بخش عمومی شامل می‌شوند گفت: ۱۳ درصد مصرف در بخش صنعت،  ۳۷.۵ درصد بخش کشاورزی و ۷ درصد در سایر مصارف است.
وی با اشاره به اینکه ۶ پله‌ مصرف در تعرفه تعریف شده است که ۶۶.۷ درصد مشترکین خانگی در حد صفر تا ۲۰۰ کیلووات مصرف دارند ادامه داد: ۲۳ درصد مشترکین در پله دوم قرار دارند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق همدان بیان کرد: اینکه الگوی مصرف در هر ماه در تابستان ۳۰۰ کیلووات ساعت است و ۹۰.۴ درصد مشترکین استان همدان زیر این میزان مصرف دارند.
وی با اشاره به اهمیت به تغییر الگوی مصرف از سوی تعداد کمی از مشترکین که الگوی مصرف را رعایت نمی‌کنند  افزود: در پله‌های بعدی که کمتر از ۱۰ درصد مشترکین را شامل می‌شوند ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلووات ساعت ۶.۸ درصد مشترکین، ۳۰۰ تا ۵۰۰ کیلووات ساعت ۱.۹ درصد مشترکین، ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلووات ساعت ۰.۶ درصد شامل می‌شوند.
سهرابی‌بیدار با تاکید به اینکه ۴ درصد مشترکین نیز بیش از دوبرابر الگو مصرف برق دارند گفت: در حال حاضر  برنامه‌های تشویق محور در بخش توزیع در بخش‌های مختلف نسبت به رعایت الگوی مصرف اجرایی می‌شود.
وی تصریح کرد: هیات وزیران مصوبه‌ای داشتند و برای عبور از پیک بار تدابیری اندیشیده شده که در برای بخش‌های مختلف تکالیفی وجود دارد و برنامه‌های تشویقی دیده شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به اینکه بیش از ۶ هزار مشترک صنعتی مشمول تفاهمنامه‌هایی هستند که کاهش بار برنامه‌ریزی شده ۲۴ و ۱۲ ساعته و کاهش بار مصرف در اوج مصرف در ساعت ۱۲ تا ۱۸ را پیش‌بینی می‌کند گفت: نوع پاداش به این مشترکین به دو موضوع یعنی درصد مشارکت در کاهش مصرف و نیز میزان ساعات همکاری برمی‌گردد.
وی با بیان اینکه البته عمده‌ترین تشویق همراهی در مدیریت مصرف و نداشتن ناترازی است ادامه داد: در شهرک‌های صنعتی با وزارت صمت و وزارت نیرو تفاهمنامه‌ای منعقد شده و مقرر است که هر یک از شرکت‌های صنعتی در یک روز از هفته از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۱ شب تعطیلی داشته باشند.
سهرابی‌بیدار با بیان اینکه در بخش کشاورزی نیز تشویق‌هایی وجود دارد و از خردادماه تامین برق کشاورزان در ۱۹ ساعت انجام می‌شود یادآور شد: هزینه برق مشترکینی که در ۵ ساعت خاموشی همکاری دارند رایگان شده که این مدت بین ساعت ۱۱ تا ۱۸ است.
وی با اشاره به اینکه ۳۷ درصد مصارف در بخش کشاورزی است و همراهی مشترکین در این بخش بسیار حائز اهمیت است  عنوان کرد: در بخش صنایع کشاورزی نیز تفاهمنامه‌هایی منعقد شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با بیان اینکه  در بخش ادارات نیز کاهش مصرف داشتیم و ساعت کاری از ۷ صبح تا ۱۳ تعریف شده و کاری بسیار ارزشمند صورت گرفته گفت: ادارات باید ۳۰ درصد در ساعات اداری و خارج از آن ۶۰ درصد کاهش مصرف برق داشته باشند که خوشبختانه همراهی متناسب بوده اما انتظار بر افزایش میزان است.

اخبار مرتبط