رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 6 جولای 2022 - 11:53
  • کد خبر : ۲۰۵۸
  • چاپ خبر : ‍ 🔵 بیـران شهر نیازمنـد تـوجه رییس کل دادگستری لرستان

‍ 🔵 بیـران شهر نیازمنـد تـوجه رییس کل دادگستری لرستان

‍ 🔵 بیـران شهر نیازمنـد تـوجه رییس کل دادگستری لرستان ✍: محمد فیضی ؛ سردبیر هفته نامه آوای لرستان 🔹در هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید دکتر بهشتی، رسانه‏ ها وفعالان اجتماعی و مدنی استان عملکرد و فعالیت دادگستری لرستان را به اطلاع عموم مردم می‎رسانند و کاستی‎ها بیشتر از دیگر ایام سال […]

‍ 🔵 بیـران شهر نیازمنـد تـوجه رییس کل دادگستری لرستان

✍: محمد فیضی ؛ سردبیر هفته نامه آوای لرستان

🔹در هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهید دکتر بهشتی، رسانه‏ ها وفعالان اجتماعی و مدنی استان عملکرد و فعالیت دادگستری لرستان را به اطلاع عموم مردم می‎رسانند و کاستی‎ها بیشتر از دیگر ایام سال رسانه ای می‏ شوند یکی از بایدهایی که نیازمند توجه ویژه قوه قضاییه و شخص آقای رزم رییس کل دادگستری لرستان می باشد، کمبودهایی است که در دادگستری بیران شهر وجود دارد.

🔹بیران شهر از قدیمی‏ ترین بخش‏ های لرستان است که روستاهای متعددی را شامل می‏ شود، کشاورزی، باغداری، و دامداری در آن جریان دارد و جزء مشاغل اصلی مردم منطقه محسوب می شود، جمعیت این بخش و پرونده‏ های قضایی که در دادگستری بیران شهر باز است نشان می‎دهد این بخش نگاه ویژه ای را می‏ طلبد.

🔹دادگستری بیرانشهر از کمبود قاضی رنج می برد. در حالی که برنامه حجت‏ الاسلام محسنی اژه‏ ای در قوه قضاییه تسریع در به سرانجام رساندن پرونده‏ ها در حداقل زمان است اما این شعار در دادگستری بیران‎شهر به واسطه ازدیاد پرونده‏ ها تا کنون محقق نشده و علی‏رغم تلاش و زحمات قاضی و کارکنان آن، حجم پرونده‎ها به گونه‏ ای است که از زمان تشکیل پرونده تا صدور و اجرای حکم و مختومه شدن آن مدت زمان طولانی طی می شود و مردم منطقه با آن که می‎دانند قاضی و کارکنان دادگستری بخش نهایت تلاش خود را می‏ کنند اما توقع دارند دستگاه قضا، بخش بیران‏شهر را به صورت ویژه ببیند تا مردم از طولانی شدن روند دادرسی و اجرای حکم نگران و منتظر نباشند.

🔹مردم منطقه با توسل به رسانه‏ ها، عاجزانه از حجت‏ الاسلام و‏المسلمین محسنی اژه‏ ای رییس محترم دستگاه قضا و همچنین محمد رزم رییس کل محترم دادگستری لرستان تقاضا دارند نسبت به افزایش تعداد قضات دادگستری بخش اهتمام ویژه‏ ای داشته باشند و با افزودن یک یا ۲ قاضی دیگر به دادگستری بیران‏شهر، مردم این بخش را از اطاله دادرسی نجات دهند.

🔹روزی که این متن را برای چاپ آماده می کردم متوجه شدم قبل از من همکار رسانه‏ ای‏م آقای وحید آریافر مدیر مسئول هفته نامه بهار لرستان در یاد داشتی به آن پرداخته است متعاقب آن دادگستری بیرانشهر وی را احضار و آقا وحید چند ساعتی را در آنجا بوده است. ضمن خداقوت به رییس و کارکنان دادگستری بیرانشهر، به این عزیزان یادآور می‏ شوم که از رسانه‎ای شدن این موضوع استقبال کنند چه بسا، رییس کل محترم دادگستری و حتی مسئولان رده بالای قوه قضاییه وقتی نارضایتی و نگرانی مردم منطقه را ببینند تمام تلاش خود را برای جذب و اعزام یک یا دوقاضی به آن بخش به کار بگیرند.

🔹 کمبود قاضی در شعبات دادگستری های لرستان کاملا مشهود است، اتفاقا آقای رزم در دیدار مسئولان قضایی استان با حجت الاسلام شاهرخی نماینده ولی فقیه در استان به صراحت اعلام کرد که در استان کمبود قاضی داریم و همین نگاه نشان می‏ دهد که رییس کل هم دغدغه مردم را دارد و با مکاتبه و رایزنی با قوه قضاییه در صدد جذب قضات بیشتری برای لرستان است. لذا توجه عزیزان دادگستری های سراسر استان را به این نکته جلب می‏ کنم که رسانه‏ ها دغدغه‏ مردم را دارند آنها با قلم‏شان مشکلات مردم و معضلات جامعه را منتشر تا مسئولان از جمله مسئولان دادگستری نسبت به رفع آنها اهتمام ویژه داشته باشند.

🔹قصد و نیت آقای آریافر مدیرمسئول محترم هفته نامه بهار لرستان که همواره کمبودها و نیازهای روز جامعه را می بیند و به آنها می پردازد هم در این همین راستا بوده است و برای دستگاه قضا جای نگرانی نیست. مدیران اجرایی، قضایی و … می بایست از رسانه هایی که مشکلات مردم را مطرح می کنند حمایت کنند.

اخبار مرتبط