رفتن به بالا
  • پنج‌شنبه - 7 جولای 2022 - 11:42
  • کد خبر : ۲۰۷۵
  • چاپ خبر : برگزاری دوره آشنایی با قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد

برگزاری دوره آشنایی با قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد

برگزاری دوره آشنایی با قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد دوره آشنایی خبرنگاران با قانون تقویت و توسعه استاندارد در سازمان استاندارد همدان برگزار شد. به گزارش دلفان خبر از همدان دوره آموزشی آشنائی با قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در جهت آشنایی بیشتر خبرنگاران در سازمان استاندارد همدان برگزار شد  و سپس اصحاب […]

برگزاری دوره آشنایی با قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد
دوره آشنایی خبرنگاران با قانون تقویت و توسعه استاندارد در سازمان استاندارد همدان برگزار شد.

به گزارش دلفان خبر از همدان دوره آموزشی آشنائی با قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در جهت آشنایی بیشتر خبرنگاران در سازمان استاندارد همدان برگزار شد  و سپس اصحاب رسانه از واحد تولیدی پگاه همدان بازدید کردند.
محمد مددی مدیر کل سازمان استاندارد استان همدان در حاشیه بازدید از شرکت پگاه همدان که با حضور اصحاب رسانه انجام شد، با بیان اینکه فرآورده های لبنی باید به صورت ویژه نگریسته شوند، گفت: شناخت جایگاه لبنیات در سبد غذائی خانواده نکته پراهمیتی است که نیازمند توجه ویژه است و باید گفت در خصوص مصرف لبنیات نیازمند فرهنگسازی هستیم.
وی شرکت پگاه را در حوزه لبنیات در جایگاه ویژه عنوان کرد و افزود: سرانه مصرف شیر در کشور و همینطور استان بسیار پایین است که نیازمند ورود جدی در حوزه فرهنگسازی هستیم.
مدیر عامل شرکت پگاه همدان نیز به اشتغال ۳۵۰ نفر در این شرکت اشاره کرد و ادامه داد: ۲۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۱۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم و در حوزه توزیع محصولات فعالیت دارند.
جعفر خلیلی با اظهار اینکه شرکت شیر پگاه همدان زیر نظر “صنایع شیر ایران” قدمتی ۶۷ ساله دارد، بیان کرد: ۱۴ کارخانه لبنی در سطح کشور وجود دارد که پگاه همدان نیز یکی از این شرکت ها است.
وی از دغدغه این شرکت در حوزه لبنیات و توجه مردم به افزایش سرانه مصرف خبر داد و تصریح کرد: سرانه مصرف لبنیات در کشورهای اروپائی ۳۶۰ الی ۳۷۰ کیلوگرم است که متاسفانه این مقدار در ایران زیر ۶۵ کیلو گرم است.

شرکت پگاه دارای ۱۶ پروانه علامت استاندارد و محصولات سلامت محور دارد

مدیر عامل شرکت پگاه همدان با تاکید براینکه باید شیر مدارس مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: در سال‌های قبل در بودجه مدارس دیده شده و همدان ۸ استان همجوار را در خصوص شیر مدارس تحت پوشش قرار می داد.
خلیلی با بیان اینکه متاسفانه ذائقه مردم به سمت نوشیدنی های قندی که برای سلامتی مضر است سوق یافته، ادامه داد: سلامت محور بودن بحث مهمی است و باید ذائقه مردم به سمت مصرف دوغ و لبنیات تغییر یابد.
وی با بیان اینکه در آزمایشگاه‌های شرکت ۱۴ نوع آزمایش از محصولات لبنی انجام می شود و محصول بی کیفیت برگشت داده می شود، ادامه داد: متاسفانه برخی سنتی فروش ها این شیر برگشتی را در واحد صنفی خود به فروش می رسانند که متاسفانه داری مقادیر بالای آنتی بیوتیک بوده که سلامتی انسان را تهدید می کند.
مدیر عامل شرکت شیر پگاه همدان با بیان اینکه محصول باید استانداردهای لازم را داشته باشد، افزود: این شرکت دارای ۱۶ پروانه علامت استاندارد بوده و محصولات سلامت محور هستند.

اخبار مرتبط