رفتن به بالا
  • شنبه - 9 جولای 2022 - 19:41
  • کد خبر : ۲۰۸۵
  • چاپ خبر : ۲ نفر در اسدآباد همدان غرق شدند
به گزارش خبرنگار دلفون سلام از همدان :

۲ نفر در اسدآباد همدان غرق شدند

۲ نفر در اسدآباد همدان غرق شدند مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: ۲ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان اسدآباد غرق شدند که یکی از آنها با تلاش تیم امدادی از مرگ نجات یافت. به گزارش دلفون سلام از همدان ارتین کمالی مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان اظهار داشت: یک خانواده اهوازی […]

۲ نفر در اسدآباد همدان غرق شدند
مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: ۲ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان اسدآباد غرق شدند که یکی از آنها با تلاش تیم امدادی از مرگ نجات یافت.

به گزارش دلفون سلام از همدان ارتین کمالی مدیر کل پزشکی قانونی استان همدان اظهار داشت: یک خانواده اهوازی برای گردش و تفریح در منطقه سرسبز و خوش آب و هوای دربند واقع در روستای «بوجین» در ۱۰ کیلومتری شهر اسدآباد حضور یافتند و برای رهایی از گرمای هوا اقدام به آبتنی کردند که جوان ۲۴ ساله خانواده غرق شد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان ادامه داد: به دنبال تماس با تیم های امدادی و حضور آنها در محل این جوان پس از ۲ ساعت تلاش ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه روز گذشته /جمعه/ به خارج از آب منتقل شد اما تلاش ها و اقدامات درمانی اولیه برای احیای این جوان نتیجه نداد و این فرد به دلیل نداشتن مهارت کافی در شنا جان باخت.

کمالی گفت: همچنین شامگاه جمعه کودک ۹ ساله ای در استخر یک زمین کشاورزی که برای ذخیره آب به منظور آبیاری قطره ای ایجاد شده بود در حال شنا غرق شد.

وی ادامه داد: این پسر خردسال با کمک اعضای خانواده بلافاصله به بیرون کشیده و به بیمارستان منتقل شد و با تلاش تیم پزشکی به زندگی بازگشت اما هم اینک در بخش ویژه بیمارستان اسدآباد بستری و زیر نظر پزشکان است.

کمالی اظهار داشت: سه ماهه ابتدای سالجاری پنج نفر بر اثر غرق شدگی جان باختند در حالیکه این آمار در مدت زمان مشابه سال گذشته چهار نفر بود است.

وی با بیان اینکه در فصل تابستان آمار غرق شدگی افزایش می یابد اظهار داشت: در اولین ماه تابستان سال گذشته سه نفر غرق شدند اما این آمار در ۱۸ روزه تیر ماه امسال چهار نفر بوده است.

وی افزود: ۹ نفر از ابتدای سال جاری تا امروز بر اثر غرق شدگی در استان همدان جان باختند که این آمار در چهار ماهه سال گذشته هفت نفر بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان همدان، آمار مرگ و میر ناشی از غرق شدگی این استان در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن(۱۳۹۹) حدود ۲ برابر افزایش داشت و از ۱۲ نفر به ۲۴ نفر شامل ۲۳ مرد و یک زن رسید.

اخبار مرتبط