رفتن به بالا
  • شنبه - 9 جولای 2022 - 19:34
  • کد خبر : ۲۰۸۲
  • چاپ خبر : ‍ ‍ ‍ 🔵 مردم خرم آباد مطالبه گری حفظ پادگان ۰۷ را جدی بگیرند

‍ ‍ ‍ 🔵 مردم خرم آباد مطالبه گری حفظ پادگان ۰۷ را جدی بگیرند

‍ ‍ ‍ 🔵 مردم خرم آباد مطالبه گری حفظ پادگان ۰۷ را جدی بگیرند ✍:محمد فیضی؛ روزنامه نگار 🔹در فضای مجازی فراخوانی توجهم را جلب کرد که از همشهریان خرم آبادی خواسته بود راس ساعت ۷ عصر روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه در حمایت از تغییر پادگان ۰۷ به مرکز فرهنگی، تفریحی و گردشگری در […]

‍ ‍ ‍ 🔵 مردم خرم آباد مطالبه گری حفظ پادگان ۰۷ را جدی بگیرند

✍:محمد فیضی؛ روزنامه نگار

🔹در فضای مجازی فراخوانی توجهم را جلب کرد که از همشهریان خرم آبادی خواسته بود راس ساعت ۷ عصر روز چهارشنبه ۱۵ تیرماه در حمایت از تغییر پادگان ۰۷ به مرکز فرهنگی، تفریحی و گردشگری در بلوار ۳۰ متری اسدآبادی ضلع شرقی پادگان حضور بهم رسانند.

🔹به دعوت دوستم آقای مهدی میرزاوندی مطالبه گر اجتماعی که یکی از دغدغه هایش حفظ همین پادگان است علیرغم مشکل جسمی در محل تجمع حاضر شدم. از ماشین که پیاده شدم و جمعیت اندک را دیدم، شوکه شدم در شهر ۵۰۰ هزار نفری خرم آباد که مطالبه گرانش در فضای مجازی در حمایت ازحفظ ۰۷ سنگ تمام میگذارند و با دلیل و بدون دلیل به مسئولان انتقاد می کنند و به اصطلاح مطالبه گر دو آتشه هستند، در عمل که باید حرف شان را در صحنه بزنند و حضورشان الزامی است متاسفانه جزء نام و جمعیتی اندک، چیزی را ندیدیم، شاهد این مدعا روز پانزدهم تیرماه است، باور کنید تعداد عزیزانی که به فراخوان لبیک گفتند و در محل حاضر شده بودند کمتر از ۱۰۰ نفر می شدند. مطالبه گری با این تعداد نفر، محکوم به شکست است.

🔹 مطالبه گری عمومی راه و هدف روشنی دارد، باید طوری مدیریت شود که نتیجه دهد، مردم خرم آباد که دوستدار و پا در رکاب انقلابند خواستار حفظ این مکان نظامی و تغییر آن به یک مرکز تفریحی و گردشگری هستند.

🔹 مطالبه به حق و درست راههای زیادی دارد از طومار نویسی، نوشتن یادداشت و مقاله و تهیبج فضای مجازی به مشارکت حداکثری بدون آن که به دشمن معاند خوراک داد، تا حضور گسترده و حلقه زدن پیرامون پادگان ۰۷، تشکیل زنجیره انسانی به صورت مستمر و شبانه روزی و گرفتن جواب قانع کننده از مسئولان، از نقش پر رنگ ولی فقیه، استاندار، شورا، شهرداری وحتی نیروهای امنیتی درحمایت از مردم، پای کار آمدن فرماندهان ارتش در احترام به خواسته مردم و دادن تخفیف ویژه در فروش آن، رایزنی کنشگران اجتماعی و مدنی، طنزپردازان، هنرمندان، مداحان، جامعه ورزش، معتمدان، رسانه ها، تا لرستانی های مقیم مرکز و نمایندگان مردم خرم آباد در مجلس از دیگر مواردی است که می توانند در این برهه دست در دست یکدیگر به خوبی ایفای نقش کنند و پای کار باشند.

🔹 همه میدانیم شهرداری به تنهایی قادر به خرید این زمین نیست و تا اینجای کار زمان را مدیریت می کند، در این شرایط با حلوا حلوا گفتن هم دهان شیرین نمی شود زیرا شهرداری تا به حال در مقابل چنین کار بزرگی قرار نگرفته است، آزمونی که ارزش آن حدود یک هزار میلیارد تومان است مردم هم به خوبی می دانند این لقمه برای شهرداری بزرگ و قابل هضم نیست مگر آن که همزمان با فروش املاک شهرداری و استفاده از تسهیلات کم بهره، دولت هم کمک های بلاعوضش را از شهرداری خرم آباد دریغ نکند، در آن صورت این کار بزرگ امکان پذیر است. هنر مدیران در چنین میدان های بزرگی متبلور می شود.

🔹شورای تامین فعلا جلوی کار را گرفته و ارتش هم صبوری می کند، اما ارتش اگر ببیند شهرداری به دنبال مدیریت زمان است و منافعش را تامین نکند با شناختی که از ارتش دارم اراضیش را می فروشد تا به پولش برسد.

🔹نکته پایانی آن که در لرستان فرهنگ خوب، نیکو و پسندیده مطالبه گری در اول راه است، برای رسیدن به پختگی لازم و مطالبه گری به سبک شهرهایی مانند اصفهان باید راه زیادی طی وهزینه کرد. فرهنگ مطالبه گری و روحیه سلحشوری باید بهم وصل شوند تا مردم این روحیه و فرهنگ را در خود پرورش دهند حفظ پادگان ۰۷ و نحوه برخورد مردم با این موضوع بسیار مهم است زیرا مسیر جدیدی از فرهنگ مطالبه گری را پیش روی مردم استان تبیین میکند.

🔹۰۷ یک آزمون برای مردم خرم آباد و استان لرستان است، اگر راه مطالبه گری حفظ ۰۷ به درستی و با همراهی حداکثری مردم طی شود باور کنید دولتمردان همچون موضوع آب اصفهان خودشان به خرم آباد می آیند برای این که دل مردم مومن، انقلابی و صادق لرستان را به دست آورند گام های خوبی برای مردم بر می دارند. پس حفظ ۰۷ به مسئولیت پذیری، مطالبه گری و تعصب مردم در کنار تلاش های واقعی شهرداری برای خرید زمین های سهم ارتش بستگی دارد

اخبار مرتبط