رفتن به بالا
  • پنج‌شنبه - 14 جولای 2022 - 15:21
  • کد خبر : ۲۰۹۳
  • چاپ خبر : مدیر کل استاندارد همدان معارفه شد

مدیر کل استاندارد همدان معارفه شد

مدیر کل استاندارد همدان معارفه شد “جعفر امیری‌پریان” مدیر کل اداره‌کل استاندارد استان همدان شد. به گزارش دلفون سلام از همدان، امروز آیین تکریم و معارفه مدیر کل استاندار استان همدان انجام شد. در این مراسم از زحمات ۶ ساله “محمد مددی” مدیر کل سابق استاندارد همدان قدرانی و “جعفر امیری‌پریان” به عنوان مدیرکل این […]

مدیر کل استاندارد همدان معارفه شد

“جعفر امیری‌پریان” مدیر کل اداره‌کل استاندارد استان همدان شد.

به گزارش دلفون سلام از همدان، امروز آیین تکریم و معارفه مدیر کل استاندار استان همدان انجام شد. در این مراسم از زحمات ۶ ساله “محمد مددی” مدیر کل سابق استاندارد همدان قدرانی و “جعفر امیری‌پریان” به عنوان مدیرکل این اداره معرفی شد.

سید محمود هاشمی؛ سرپرست مرکز ملّی تایید صلاحیت ایران، محمّد آئینی سرپرست معاونت حوزه ریاست، هماهنگی امور استان‌ها و دبیرخانه شورای عالی استاندارد، ظاهر پورمجاهد؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استان همدان و جمعی از تولیدکنندگان استان همدان در این آیین حضور داشتند.

امیری‌پریان در این مراسم درباره رویکرد جدید اداره کل استاندارد استان گفت: سعی خواهد شد در مسیر جدید از دانشگاه بهره بگیریم و آموزش در معنای خاص را در دیگر حوزه‌ها بگنجانیم چراکه در بسیاری از مواقع کمبود فضای آموزشی وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه در بعضی موارد کالاهای بدون استاندارد با تولید کنندگانی شایسته دیده می‌شود، افزود: تلاش می‌کنیم از این قشر حمایت کنیم و علاوه بر اینکه نباید مانع تولید باشیم ‌باید این حوزه را چابک‌سازی کرده و از حواشی به دور باشیم.

امیری‌پریان در ادامه به مشکلات تولید اشاره کرد و افزود: مشکلات این حوزه باید مورد توجه قرار بگیرد و اداره استاندارد از این به بعد کمک می‌کند تا مجموعه‌های تولیدی در مسیر درست حرکت کنند، همچنین از متخصصان بهره برده و سعی می‌کنیم  تئوری را به عمل تبدیل کنیم.

گفتنی است “جعفر امیری‌پریان” از چهره‌های دانشگاهی و عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی‌سینا است.

*استاندارد و اجرای مقررات فنی نیازمند شایستگی فنی است

در ادامه این مراسم نیز سرپرست مرکز ملی تایید صلاحیت ایران با اشاره به اینکه مدیران انقلابی کارکردهای انقلابی دارند، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد اگر تکلیف‌مدار عمل کند در همه زمینه‌های جامعه زمینه ساز حرکت به سمت دولت اسلامی است پس این مجموعه نقش بسزایی دارد.

سیدمحمود هاشمی اخلاق را یکی از پایه‌های مهم دین دانست و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نسبت نزدیکی با حوزه استاندارد و استانداردسازی دارد.

وی مطرح‌ کرد: رهبر انقلاب به دفعات اشاره می‌کنند هنوز در مرحله تشکیل دولت اسلامی هستیم و تاخیر ۴۳ ساله در شکل‌گیری دولت اسلامی داریم و معتقدیم دولت مردمی سیزدهم بتواند زمینه‌ساز دولت اسلامی باشد.

هاشمی با بیان اینکه تردید در اصل هدف انقلاب و بی توجهی به ارزش‌های انقلابی باعث شده تشکیل دولت اسلامی تاخیر داشته باشد، افزود: زمانی که این دولت شکل بگیرد تمدن نوین اسلامی نیز محقق می‌شود.

وی اضافه کرد: در دل بیانیه گام دوم انقلاب آمده اگر کارگزار در هر حوزه‌ای انقلابی شد کارکرد آن دستگاه انقلابی می‌شود اما تاکنون نتوانسته‌ایم فرایندها را انقلابی کنیم و ۴۳ سال است نظام از این موضوع رنج می‌برد.

هاشمی در ادامه عنوان کرد: استاندارد و اجرای مقررات فنی نیازمند شایستگی فنی است و ویژگی‌های اخلاقی و رفتاری هم باید در کنار این موضوع مورد توجه قرار بگیرد تا بستر اجرای شایستگی‌های اخلاقی و ‌فنی فراهم شود.

وی با بیان اینکه حوزه استاندارد علاوه بر کالا و خدمات در تمام شئونات تکلیفی خود نیز ورود کرده است، تاکید کرد: خط قرمز سازمان استاندارد مردم و ‌حمایت از مردم است.

هاشمی یادآور شد: استاندارد فرآیند خدمت‌گذاری را کند نخواهد کرد بلکه باید محرک ‌تولید باشد، بنابراین تمام تولیدکنندگان باید در سایه استاندارد حمایت شوند.

اخبار مرتبط