رفتن به بالا
  • دوشنبه - 22 آگوست 2022 - 21:28
  • کد خبر : ۲۲۲۶
  • چاپ خبر : ورودی سد اکباتان صفر است
معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران:

ورودی سد اکباتان صفر است

معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران: ورودی سد اکباتان صفر است معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در حال حاضر ورودی سد اکباتان صفر است و اکنون ۴۵۰ لیتر در ثانیه آب از این سد برداشت و از طریق تصفیه خانه اکباتان وارد شبکه آبرسانی شهر […]

معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران:

ورودی سد اکباتان صفر است

معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: در حال حاضر ورودی سد اکباتان صفر است و اکنون ۴۵۰ لیتر در ثانیه آب از این سد برداشت و از طریق تصفیه خانه اکباتان وارد شبکه آبرسانی شهر همدان می‌شود.

به گزارش دلفون سلام از همدان، علیرضا الماسوندی  معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران در نشست اعضای شورای آب استان همدان که با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور، معاون آبفا و جمعی از مسئولان کشوری و به ریاست استاندار برگزار شد، گفت: ورودی سد اکباتان صفر است و اکنون ۴۵۰ لیتر در ثانیه آب از این سد برداشت و از طریق تصفیه خانه اکباتان وارد شبکه آبرسانی شهر همدان می‌شود.

وی افزود: کدورت آب سد اکباتان نسبت به گذشته ۱۰ برابر شده که این موضوع مشکلاتی را در زمینه شست و شوی فیلترهای تصفیه خانه ایجاد کرده است.

الماسوندی اظهار کرد: پیش از این خروجی سد اکباتان یک هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه بود که ۸۰۰ لیتر آن در تصفیه خانه بهشتی و ۴۰۰ لیتر نیز در تصفیه خانه اکباتان تصفیه و وارد شبکه آبرسانی می‌شد.

وی ادامه داد: چند روزی است که تصفیه خانه بهشتی از مدار خارج و این موضوع موجب ایجاد مشکلاتی در زمینه تامین آب شهرک بهشتی و مناطقی اطراف آن شده است.

معاون تلفیق و امور تنظیم‌گری شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: بررسی هایی صورت گرفته است تا آب های سطحی و روان همدان، از جمله رودخانه های دره مرادبیک و عباس آباد را به شبکه آبرسانی شهر متصل کنیم.

وی با بیان اینکه استفاده از منابع آب های زیرزمینی مهمترین راهکار کوتاه مدت برای تامین آب همدان است، ادامه داد: برای حل وضعیت اضطراری همدان، تعدادی چاه در مناطق خالق وردی و آق‌حصار حفر شده و اجاره چاه های کشاورزی در دستور کار قرار گرفته است.

الماسوندی افزود: چند چاه دیگر نیز در اطراف روستاهای انصار امام (ره) و گنج تپه شناسایی شده است و در حال مذاکره با مالکان و کشاورزان برای اجاره آن ها هستیم.

وی ادامه داد: ۶ حلقه چاه غیر مجاز نیز شناسایی شده که ۱۳۰ لیتر آب در ثانیه را به شبکه آبرسانی همدان اضافه کرده است.

اخبار مرتبط