رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 31 آگوست 2022 - 16:05
  • کد خبر : ۲۲۶۸
  • چاپ خبر : تحویل ١٧ واحد آموزشی در هفته دولت و مهر ماه به آموزش و پرورش همدان
مدیر کل نوسازی همدان :

تحویل ١٧ واحد آموزشی در هفته دولت و مهر ماه به آموزش و پرورش همدان

مدیرکل نوسازی خبر داد: تحویل ۱۷ پروژه در هفته دولت و مهر به دانش‌آموزان استان در هفته دولت و در آستانه مهرماه آغاز سالتحصیلی جدید ۱۷ طرح آموزش، فرهنگی و ورزشی با زیربنای ۲۱ هزار و ۸۲۷ مترمربع و ۱۸۰ کلاس و اتاق توسط اداره کل نوسازی, توسعه و تجهیز مدارس استان همدان تحویل جامعه […]

مدیرکل نوسازی خبر داد:
تحویل ۱۷ پروژه در هفته دولت و مهر به دانش‌آموزان استان
در هفته دولت و در آستانه مهرماه آغاز سالتحصیلی جدید ۱۷ طرح آموزش، فرهنگی و ورزشی با زیربنای ۲۱ هزار و ۸۲۷ مترمربع و ۱۸۰ کلاس و اتاق توسط اداره کل نوسازی, توسعه و تجهیز مدارس استان همدان تحویل جامعه فرهنگی استان می‌شود.
به گزارش دلفون سلام گروه خبر و رسانه، مدیرکل نوسازی مدارس استان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و هفته دولت ،گفت:۱۷ پروژه آموزشی، فرهنگی و ورزشی شامل ۱۸۰ کلاس درس و اتاق به مناسبت هفته دولت و مهرماه در فصل بازگشایی مدارس تحویل دانش‌آموزان استان می‌شود.
حمید شیرازیانی افزود: این پروژه‌ها بیشتر در نقاط روستایی استان بوده که غالبا در سال ۹۸ شروع و امسال و در دولت سیزدهم به پایان رسیده‌اند.
وی ادامه داد: برای انجام این طرح‌ها در مجموع ۹۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است تا عدالت آموزشی در نقاط مختلف بسط داده شود.
مدیرکل نوسازی مدارس استان پروژه‌های انجام شده را مربوط به شهرستان‌های همدان، ملایر، نهاوند و کبودراهنگ دانست و افزود: دانش‌آموزان روستاهای آورزمان، رضوانکده، ازندریان، سیمین، ینگی کند، کمری، انجیره، جهان‌آباد و بابان از این پروژه‌ها بهره‌مند شدند.
وی در بخش دوم صحبت‌های خود به مصوبات پروژه های سفر ریاست جمهوری پرداخت و گفت: در راستای سفر ریاست جمهوری به استان همدان در خصوص بررسی طرح‌های پیشنهادی در استان ، وزارت آموزش و پرورش با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی مقرر شد نسبت به انجام توافقات برای توسعه و تجهیز مدارس اقدام کنند.
حمید شیرازیانی تصریح کرد : مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل و تجهیز مدارس تخریبی و نوسازی استان توسط سازمان برنامه و بودجه کشور در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ اختصاص خواهد یافت
وی با اشاره به اینکه مبلغ ۱۸ میلیارد تومان برای تکمیل کانون‌های فرهنگی آموزشی استان به ترتیب مبلغ ۱۰ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و مبلغ ۸ میلیارد تومان توسط استان تا خرداد ۱۴۰۲ اختصاص می‌یابد گفت: همچنین اختصاص مبلغ ۹ میلیارد تومان برای تکمیل اردوگاه امیرالمومنین استان به ترتیب مبلغ ۵ میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه کشور و مبلغ ۴ میلیارد تومان توسط استان تا خرداد ۱۴۰۲ انجام می‌شود.
مدیرکل نوسازی مدارس استان همدان با اعلام خبر تأمین سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی مدارس استان توسط سازمان نوسازی مدارس در سال ۱۴۰۱ با مبلغ ۵۰ میلیون تومان ، بیان کرد: در سفر رئیس جمهوری به استان مبلغ ۴۷ میلیارد تومان برای تکمیل استخرهای سرپوشیده اسدآباد، نهاوند و ملایر توسط سازمان نوسازی مدارس تا خرداد ۱۴۰۳ مصوب شد، همچنین اختصاص مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای تکمیل و تعمیر سرویس‌های بهداشتی و آبخوری مدارس توسط سازمان برنامه و بودجه کشور در سال ۱۴۰۱ از دیگر مصوبات سفر ریاست جمهوری بود.
شیرازیانی اظهار کرد: سازمان نوسازی مدارس مبلغ ۴۵۰ میلیارد تومان در سه سال از محل فروش اموال و املاک استان تأمین و در پروژه‌های استان هزینه خواهد کرد.
مدیرکل نوسازی مدارس با اشاره به تکمیل زمین چمن روباز دانش‌آموزان تویسرکان توسط سازمان برنامه و بودجه کشور در سال ۱۴۰۱ گفت: این پروژه با ۵/۲ میلیارد اعتبار انجام خواهد شد.
وی همچنین اختصاص مبلغ ۷ میلیارد تومان برای تکمیل سالن‌های ورزشی دانش‌ آموزشی انوج، استثنایی، یاسینیان توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تا خرداد ۱۴۰۲ را گامی دیگر در راستای توجه به ورزش دانش‌آموزی در نقاط دور دانست و افزود: تکمیل فاز دوم دانشگاه فرهنگیان همدان نیز موضوعی بود که در جلسه سفر ریاست جمهوری طرح شد تا در آینده شاهد اختصاص بودجه برای این بخش باشیم.

اخبار مرتبط