رفتن به بالا
  • پنج‌شنبه - 22 سپتامبر 2022 - 14:19
  • کد خبر : ۲۲۹۶
  • چاپ خبر : در هفته دولت ۱۱۷ پروژه گازی افتتاح و ۳۴ پروژه گلنگ زنی شد
مدیر عامل شرکت گاز استان همدان:

در هفته دولت ۱۱۷ پروژه گازی افتتاح و ۳۴ پروژه گلنگ زنی شد

مدیر عامل شرکت گاز استان همدان: در هفته دولت ۱۱۷ پروژه گازی افتتاح و ۳۴ پروژه گلنگ زنی شد مدیر عامل شرکت گاز استان همدان گفت: امسال در هفته دولت ۱۱۷ پروژه با مبلغ ۲۹۵ میلیارد ریال افتتاح و ۳۴ پروژه به ارزش ۱۹۳ میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد. به گزارش دلفون سلام گروه خبر و […]

مدیر عامل شرکت گاز استان همدان:

در هفته دولت ۱۱۷ پروژه گازی افتتاح و ۳۴ پروژه گلنگ زنی شد

مدیر عامل شرکت گاز استان همدان گفت: امسال در هفته دولت ۱۱۷ پروژه با مبلغ ۲۹۵ میلیارد ریال افتتاح و ۳۴ پروژه به ارزش ۱۹۳ میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.

به گزارش دلفون سلام گروه خبر و رسانه، محمدصادق محبی‌نظر مدیر عامل شرکت گاز استان همدان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صد درصد خانوارهای شهری در ۳۱ شهر استان همدان و ۹۹ درصد خانوارهای روستایی گازرسانی شده است اظهار کرد: با توجه به افزایش گازرسانی در شهرها و روستاهای استان، همدان اولین استان سبز کشور نام گرفت.

وی در خصوص گازرسانی در بخش روستایی افزود : یک‌هزار و ۴۲ روستا در استان همدان دارای گاز هستند، هشت روستا در حال گازرسانی بوده و پنج روستا نیز در حال اجرای مقدمات عملیات گازرسانی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با اشاره به افزایش ۱۳ درصدی مصرف گاز امسال نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سال گذشته یک‌میلیارد و ۴۵۲ میلیون متر مکعب مصرف داشتیم در حالی که امسال مصرف گاز یک‌میلیارد و ۶۴۶ میلیون مترمکعب بود که این افزایش مصرف ناشی از رشد صنایع واحدهای تولیدی و افزایش اشتراک‌های گاز بود.

وی میزان مطالبات گازبها از مشترکان شهری، روستایی و صنعتی را ۳۰۸ میلیارد تومان دانست و ادامه داد: استان همدان در زمینه مطالبات گازبها از مشترکان در سطح کشور رتبه ۳۱ و آخرین رتبه را دارد که ۳۰ درصد مطالبات مربوط به صنایع با بیش از ۱۰۵ میلیارد تومان و ۸۱ میلیارد تومان بدهی در بخش خانگی است.

محبی‌نظر تصریح کرد: در سطح استان ۴۵۱ هزار و ۹۷۹ خانوار شهری و ۲۲۲ هزار و ۴۳۶ خانوار روستایی مصرف‌کننده گاز طبیعی هستند که هر سال با افزایش اشتراک خانگی و صنایع به این میزان اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان تصریح کرد: شرکت گاز ملزم است به صنایع و واحدهای تولیدی که سوخت مایع مصرف می‌کنند، گازرسانی داشته باشد تا از مصرف گاز مایع جلوگیری کنیم زیرا علاوه بر هزینه بالا، کمبود منابع و آلودگی هوا را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم به عنوان اولین استان همه واحدهای صنعتی از نعمت گاز بهره‌مند شوند افزود: پرونده گازرسانی به صنایع طی امسال یا سال آینده بسته می‌شود تا واحد صنعتی بدون گاز در استان نداشته باشیم.

محبی‌نظر با تاکید بر اینکه در کل استان ۹ هزار و ۸۵۴ کیلومتر اجرای عملیات گازرسانی داشتیم گفت: طی سال گذشته ۲۴۹ کیلومتر شبکه توزیع و تغذیه ایجاد شده و از ۳ هزار و ۸۲۰ مشترک صنایع، ۳۱۳ صنعت از ابتدای دولت سیزدهم گازدار شده‌اند.

وی با اشاره به پروژه‌های هفته دولت پروژه‌هایی به ارزش ۴۸۹ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ‌زنی شد عنوان کرد: ۱۱۷ پروژه با مبلغ ۲۹۵ میلیارد ریال افتتاح و ۳۴ پروژه به ارزش ۱۹۳ میلیارد ریال کلنگ‌زنی شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان همدان با بیان اینکه نیروگاه مفتح نسبت به سال گذشته ۱۶ درصد افزایش تخصیص گاز داشته است گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳ میلیون مترمکعب مصرف گاز نیروگاه مفتح بوده که حجم زیادی از مصرف را نیروگاه از سبد گاز استان دارد.

وی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ از ابتدای سال تا مردادماه نیروگاه مفتح بیش از ۸۷۷ میلیون مترمکعب مصرف گاز داشته در حالی که طی مدت مشابه سال قبل ۶۶۳ میلیون مترمکعب مصرف داشت.

محبی‌نظر در پایان سخنانش از تمهیدات و انجام مقدمات برای آمادگی در زمستان پیش‌ رو برای عدم قطعی گاز تصریح کرد: تمام ایستگاه‌ها اورهال شده، پشتیبانی‌ها تکمیل و بازآموزی شده و ضمن آمادگی کامل، امسال هیچگونه افت فشار و قطعی گاز نخواهیم داشت.

اخبار مرتبط